Sport – Barcelona – Pjanic (Roma), zëvëndësues i mundshëm i Xavi

 Trajneri i Barcelonës, Louis Enrique, e sheh mesfushorin e Romës, Miralem Pjanic, si zëvendësuesin ideal të mesfushorit legjendar Xavi.
Xavi perflitet se në fund të këtij sezoni do të largohet nga Barcelona për të kaluar në Katar.

La Gazzetta dello Sport shkruan se Enrique e ka telefonuar Pjanicin dhe i ka kërkuar atij që të transferohet te Barcelona, pasi do të jetë pjesë e formacionit të parë.
Megjithatë, Barcelona edhe këtë afat kalimtar nuk mund të transferoj lojtarë, por Pjanicin e dëshiron në janar të vitit 2016 
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Miratohet fondi 240 milionë lekë për ndërmarrjet sociale, kusht punësimi i individëve që janë pjesë e skemave të mbrojtjeve sociale