Stefano Pioli kërkon vazhdimësinë: S'ka rotacion para Romës, kampionati nuk ka përfunduar

Stefano Pioli kërkon vazhdimësinë: S'ka rotacion para Romës, kampionati nuk ka përfunduar

Stefano Pioli

Para ndeshjes së parë çerekfinale të Europa League kundër Romës (mesjavën që vjen), Milani dëshiron të sigurojë vendin e dytë në kampionat. Kuqezinjtë do të përballen me Leçe- n të shtunën në 15:00 dhe Stefano Pioli mban vigjilent ekipin duke u fokusuar te Leao.

"Ne arrijmë në periudhën vendimtare të sezonit me një Leao në gjendje të shkëlqyer. Fundi do të përcaktojë shumë situata dhe ka ende shumë ndeshje për të përfunduar sezonin. Thiau nuk do të thirret për Leçen si një masë paraprake me shpresën se ai do të jetë i disponueshëm për të enjten kundër Romës. Bennacer mund të luajë në vend të Loftus-Cheek", tha Pioli.

Rotacion? Fokusi është vetëm te ndeshja e nesërme. Nëse ka ndonjë ndryshim, ato do të lidhen me gjendjen e dikujt dhe skualifikimin e Loftus-Cheek. Ne duhet t'i japim vazhdimësi rezultateve dhe unë do të luaj me skuadrën më e mirë.

Gjendja e ekipit? Të mos kesh ndalesa apo probleme gjatë javës të lejon të kesh një gjendje të shkëlqyer. Gjendja varet edhe nga aspekti mendor. Dhe tani jemi mirë. Ajo që kemi bërë deri tani ka pak rëndësi. Duhet të mendojmë për paraqitjen tonë më të mirë. Kampionati është ende i gjatë dhe fundi do të vendosë disa situata", tha mes të tjerash Pioli.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë

Fatos Tarifa: Gomëdjegësit opozitarë