Sterilizimi dhe Check-Up, debate në Komisionin hetimor/ Mziu: Nuk futesh dot si derri në thes! Ndreca: Ruaj etikën, nuk do dëgjojmë broçkullat e tua

Sterilizimi dhe Check-Up, debate në Komisionin hetimor/ Mziu: Nuk futesh dot si derri në thes! Ndreca: Ruaj etikën, nuk do dëgjojmë broçkullat e tua

Komisioni Hetimor i Shëndetësisë për koncesionet e Sterilizimit dhe Check-Up

Vijon sot mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar për koncesionet e Sterilizimit dhe Check-Up. Ndërkohë ka patur debate mes përfaqësuesve të opozitës dhe mazhorancës. Deputeti i PD-së, Xhelal Mziu dhe nënkryetari këtij komisioni, socialisti Plarent Ndreca shkëmbyen një debat mes tyre.

Më pas kryetarja e komisionit Albana Vokshi mbyll mbledhjen në komisionin hetimor të shëndetësisë, teksa lajëmroi për dy minuta pushim, pas debateve të ashpra mes Mziut dhe Plarent Ndrecës.

Pjesë nga debati:

Mziu: Pse keq interpreton dëshmitarin… pse kush je ti, kam të drejtën për procedurë.

Ndreca: Çdo ndërhyrje kështu cënon dëshminë e dëshmitarit

Mziu: Po ec or burrë…jepi frymë debatit.

Ndreca: Po c’është kjo ec or burrë, ç’është ky, se kuptoj këtë argument. A mund ta nxjerrim dëshmitarin jashtë gjatë këtij debate?

Vokshi: Hiqjani mikrofonat. Xhelali dhe ne po themi të njëjtën gjë. Të jemi seriozë ju lutem.

Mziu: S'futesh dot ti si derri në thes ore, asnjë sekond, a je në terezi ti.

Ndreca: Ruaj etikën, mos më drejto ti mua ato duar, mos më thuaj mua ik andej. A e ke fjalën për procedurë? Nuk jemi këtu për të dëgjuar brrockullat e tua.

Mziu-Vokshit: Ke frikë se bojkotojnë komisionin, dhe tolerancën e ke kështu hapur fare ...pra kur flet shoku Ndreca duhet ta dëgjojmë si në kohën e enverit... ky bën pyetje intimiduese ndaj dëshmitarit.

Axhenda e sotme:

Thirrja e dëshmitarëve, auditues të KLSH, për të sqaruar rrethana të ndryshme që lidhen me çështjen, sipas rregullave të parashikuara në Kodin e Procedurës Penale.

1. Klarenc Xhaferraj

2. Bexhet Zeqiri

Lajmi ne perditesim...

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit

Sulmi ndaj Trump, agjentët e kishin pikasur atentatorin jashtë tubimit