Stop mashtrimeve! Lajm i mirë për të gjithë ju që doni të blini makinë, ja si mund të kontrolloni çdo gjë mbi atë që pëlqeni (VIDEO)

Nëse jeni lodhur duke parë makina por keni frikë që ta blini për shkak se mund të bini pre e mashtrimeve nga tregtuesi apo shitësi, tashmë ka një zgjidhje fare të thjeshtë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale kryeministri Rama ka shpërndarë një lajm të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të blejnë makinë.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor falë programit online tashmë mund të verifikoni çdo gjë mbi makinën që doni të blini. Me anë të targës dhe shasisë ju tashmë mund të zbuloni historikun e makinë, kushtet dhe aksidentet që mund të ketë shkaktuar. Por jo vetëm kaq pasi nëse doni të blini një makinë që është pa targa mund të zbuloni edhe legjitimitetin e saj.

"Ju kanë mashtruar për kilometrazhin e makinës? Ju kanë fshehur historikun e automjetit që doni të blini? Deshironi të blini një automjet të përdorur nga importi dhe nuk dini kategorinë mjedisore? Nuk jeni i bindur mbi prejardhjen e mjetit, defektet ne prodhim, aksidenteët e pësuara, legjitimitetin e mjetit? Tani ke mundësi që të verifikosh ti vete online çdo të dhënë me shasi/targë. Burime zyrtare e referime të homologëve të DPSHTRR. Për çdo markë e model e nga çdo vend origjine. Mos bli gabim. Stop Spkelulantëve Demasko Trukimet. "

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Deklarata e ambasadores Yuri Kim, a duhet ta pranojë Basha marrëveshjen për Reformën Zgjedhore?

Komento

Komente

 • Altin: 11/09/2019 19:16

  Pyesni Erion Qosen se jua tregon dhe me ate rast ju kerkon dhe ndomje leke.Hahahah Rilindje moj rilindje si jeni katandisur

  Përgjigju
 • wtf: 11/09/2019 14:35

  Sherbimi i DPSHTRR qenka afishimi i links te jashtem qe te verifikosh makinen?! Disa prej tyre jane me pagese, nje pjese jane kot se i kam provuar. Mire do ishte te kishte dhe DPSHTRR linkun e saj ku te vendosje VIN/Targen dhe te komunikonte ajo me sherbimet jashte per te nxjerre rezultatet. Keto links i gjen ne google, mjafton te shkruash "vehicle history by VIN" :D . Na rrofte DPSHTRR qe merr nga taksat tona ...

  Përgjigju
 • Eri: 11/09/2019 12:41

  A ka link ku tklikoj me e pa

  Përgjigju
 • sapa: 11/09/2019 11:08

  Kete se ndalojne ne gjermani dhe do ta ndalojne ne vendin e rrumpalles!

  Përgjigju
 • Aa3333: 11/09/2019 10:53

  Tek cila adrese interneti ndodhet sherbimi?!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Reforma Zgjedhore/ Në 11:00 Soreca pret ambasadorët në zyrë