Stresi, biri i Sali Lushajt që vidhte pula dhe u bë vrasësi personal i Berishës

Stresi, biri i Sali Lushajt që vidhte pula dhe u bë vrasësi personal i Berishës

Arkimed dhe Sali Lushaj

Stresi është i biri i Saliut dhe ka dal malit. Saliu është i biri i ‘s’di kujt’. Po Saliu i parë kishte një Sali të parë tjetër që e kishte bërë trim.

Për një kohë bajagi të gjatë Sali Lusha ka qenë tmerri i Tiranës, e niste burrninë me kashaisjen nëpër lisat e mëdhenj të parkut Rinia të mbytur me pisllëk kioskash e klientësh që pinin birra. Pastaj dilte në bulevard, më i gjatë se të tjerët, dhe shikonte kush e kishte këmishën më të re. I sulej tjetrit, ia bënte copë këmishën dhe ikte me vrap me të qeshurën njësoj si Stresi sot; po fiks si Stresi- i biri.

Saliu i parë (në fakt i dytë) endej rrugëve të Tiranës pa ditur ça bënte, derisa u deklarua roje personale e presidentit të Republikës aty nga fund-viti 1996. Vetëm atëherë u duk se e gjeti ‘levën e Arkimedit’ dhe nisi luftën e përgjakshme kundër armiqve të presidentit.

Një paradite, në kohën kur thoshte se ishte roje e ‘Saliut të Parë’ u sul për nga redaksia e gazetës KJ. Redaksia ndodhej në katin e parë të një pallati ‘të Enverit’ diku përballë shkollës ‘Petro Nini’; me dy trima të tjerë në krah u hyri reprezaljeve në gazetë. Ngaqë e dinte se në atë orë mund të ndodhej ndonjë sanitare ose ndonjë daktilografiste, u bë edhe më trim. Hapi bajonetën e kallashnikovit dhe u hyri thasëve më gazeta, shpo njërin e shpo tjetrin.

-Ku është ai bir ku**e? Ku është ai kaur i qelbur?

Shponte thasët dhe raftet me bajonetën e kallashnikovit dhe më kërkonte si buall i lëshuar nga litari i presidencës. Dikush nga redaksia vrapon e më gjen në kafen ‘Artist’ në oborrin e Akademisë së Arteve.

-Duhet të ikësh, duhet shpejt!- më tha,- se Sali Lusha mund të zbulojë e vjen me kallashnikov…

Atëherë Saliu ishte vërtet i frikshëm, kishte bekimin e  presidentit të Republikës; pastaj erdhi koha që mori lejen të vriste secilin që ia merrte mendja se ishte ‘armik’. Kur u hapën depot e armëve, Sali Lusha ishte ‘the star’.

Po ç’rëndësi ka Saliu; secili i llojit të tij, të njëjtën gjë do të kishte bërë sikur të kishte në krah kreun e shtetit, të një shteti gjakatar. Edhe atëherë tropojanët që i kishim miq në PD, vetë Azemi, na tregonte ‘çfarë trimi ishte Saliu’, dhe qeshte sa gajasej. Thonin se në rini Saliu vidhte pula në fshat, por ikte si lepur sapo lihte qeni. Edhe një i njohuri i tij ia kujtoi ‘pulat’ dhe ‘xhepat’ këto ditë në mesazhet nën një shkrim të gazetës.

Pula!…, as kjo, nuk ka shumë rëndësi, sepse sa hajdutë pulash erdhën këtu me rastin e Demokracisë. Por puna se këta bëhen më trima se normalët. Ose nuk është krejt kështu; kur iu zbulohet e vërteta, atëherë bëhen për të qeshur.

Janë vërtet të rrallë në llojin e tyre. Tani Stresi, i biri i atij të pulave, ka dalë në mal o ‘ta mposhtë shtetin’, o ‘nuk kthehem më!’, tha natën e  parë të lavdisë. Atje nalt bëri deklaratën e bujshme se ‘jam Azem Hajdari i dytë’. Për tre net, u detyrua të thotë se ‘po kthehem se kam të ftohtë’. Ua la të tjerëve amanetin që ta vazhdojë rrugën… ndoshta edhe ai nëpër fshatra me pula po fshihej.

Por Stresi është më i llogaritur se i ati, Saliu. Stresi kishte marrë adresat e disa ‘snaiperistëve’ kosovarë dhe deklaroi se me ‘trimat e mi nga Kosova’ do të sulmonte Surrelin dhe Tiranën.

Deklarata për Surrelin, ku jeton Edi Rama, ra shpejt. Arsyeja: Një tropojan tjetër, Besniki i Mustafajve rron po në një vilë në Surrel, siç thonë, i çoi fjalë Stresit se ‘kam edhe unë kosovarët e mij’, po guxove.

Por pas kësaj ra gjithë versioni i kosovarëve ushtarë të Stresit. Saliu i kishte dhënë adresat e kosovarëve të Bukoshit që i mbante që nga viti 1997. Ohuuu!, që atëherë, ushtarët kosovarë nuk ishin as në ato adresa, as në atë mendje. Në vitin 1997 erdhën në Vlorë nja 40 a 50 kosovarë të FARK për të sulmuar Vlorën.

Këta di Saliu sot. Vlonjatët i zunë ‘rob’ dhe i ndanë nga të tjerët. Qytetarët e Vlorës i morën një nga një shtëpi më shtëpi. Lagjja ‘15 Tetori’ u mbush plot me djem nga Kosova. Iu mjekuan plagët, iu lanë teshat, i ushqyen dhe pas ca ditësh vlonjatët  iu thanë ‘nëse don,i rrini prapë, por rrugën e keni të lirë’. I shoqëruan deri në Mifol, dhe kaq….

Por nuk i gjen më Stresi, ata janë tjetër gjë. Veçse Stresi nuk ka bërë asnjë ndryshim, është krejt si Saliu atëherë. Edhe krimbi ndryshon ngjyrë sipas gurit, more Stres Saliu…

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anonim: 16/12/2020 13:31

  Ju folni pordha ata jan burra . Leht esht me shkru ktu

  Përgjigju
 • Naser mulaj: 16/12/2020 00:18

  Po lexoja komentet qe po shkruani mbi familjen time dhe po rrija thashe qe keta anonim qe shkruajne te kene burrerine e te dalin jo ne rrjetet sociale po ne terren une banoj ne tirane jetoj ne rrugen e teleferiku po patet burreri hajdeni te shifemi sy me sy e tja u u qi tere rracen mace e mi ca te keni brenda pragut te shtepise ju pres me me pa durim babinen dhe ditin qe po me njohin mire ju pres po patet burreri jo anonim por drejte per drejte.

  Përgjigju
  • Anonimi: 16/12/2020 08:10

   Ke ndonje gje per te thene se ka shume akuza aty per Sali Lushen, per Shpresen,Familjen e Shpreses per Stresin dhe te motren???? Juve po ju thone Llum e kak ndersa ti ju thua hajde bejme loje me shpata...hahaha i bej thirrje Babines dhe Diti te na informojne akoma me shume hahahaha po kemaqemi hahaha

 • Altin kukes: 15/12/2020 23:22

  Bravo

  Përgjigju
 • Trapa jane: 15/12/2020 21:30

  Ky eshte babai i "azem hajkarit "Ruaju Frrok,keta te rruajne trapin.jane aq trima ,sa largohen te fshehur ne arkivol.sic duket e ka marre me vehte ,per tu kthye ...me arkivol.

  Përgjigju
 • Tartalozi: 15/12/2020 17:24

  Po pse mor burr sali lushaj paska qen hajdut pulash ? ? ? Jam kurjoz me dit pulat i vidhte me i ngron apo i shiste ? ? ? Po i ka pas vjedh me i hongër i bofshin mir se gjith ai burr s'mundej me ngel pa buk mos saliu i tjetër do ti hate kshu që saliu ka bo mir që i ka vjedh se ku ka Shqiptar që nuk vjedh mor burr Shqiptari me vjedh ka lind.

  Përgjigju
 • Toni: 15/12/2020 16:26

  Frrok Cupi si ndahet kesaj punes se Kosovarve, 97 qe paskan qene ne Vlore e lloj lloj muhabetesh. Fiksim e ka me kosovaret. Ja perdor Vlonjateve dhe Tepelenasve sa here ka per te bere ndonje pune. Edhe ne vrap duke thirrur h se po na mbysin koaovaret.

  Përgjigju
 • E**A**: 15/12/2020 11:42

  Rrespekte Frrok. Njerëzit si ty janë simbol i vlerave të malësisië dhe malësorëve. Jo si ky "surrat hardhuca" që mburret se del nga Tirana me makinë funerali. Mirë që s'gjeti ndonjë kabinet tualeti për tu fshehur.

  Përgjigju
 • anna: 15/12/2020 11:24

  Te lumte penda Frrok Çupi bukur ja ke thane realitetin qe e njohin te gjithe per kete trimin e saliut

  Përgjigju
 • Tomo: 15/12/2020 09:25

  Sali zorraxhiu. Mut i biri, mut taja, mut ai qe beri tane. Ky zorra bente pseudotrafikantin me belgjike. Ne nje rast ka marr leket per miell te bardhe dhe ne cante kishte futur kuti kasetash porno te mbushura me gure. Ptuuuu fare e keqe

  Përgjigju
 • Thjesht: 15/12/2020 01:37

  Zihej fshati, kush eshte me i mire nga dy vellezerit ÇUPI apo SAKA. E dikush thoshte Çupi e dikush Saka, lemsh muhabeti, te gjithe nje heresh. Bemat per njerin e bemat per tjetrin thuhedhin e zmadhoheshin per qejf. Dikush nga fundi e merr fjalen. Pse ziheni mor njerez te mire, SI ÇUPI, SI SAKA, SI MUTI KAKA jane. Shnet cuna

  Përgjigju
  • Ujku plak: 15/12/2020 10:46

   Qupi ka lindur ne nje fshat qe nuk ka askend me emrin Saka , ju bete komentin gjeni ndonje fshat nga tirana se atje nuk eshte zene kush per qupin , Sa per stresin ai kaq burre eshte mire e ka pershkruar , stresin edhe te jatin se asgje me shume nuk jane

 • populli: 15/12/2020 00:01

  Te lumte dora e mendja.. Koha e haleve po perndon.. le te ngrihwn ata qe e meritojne qe nga jugu ne veri e ta bejne kete vend..

  Përgjigju
 • Hinglateri: 14/12/2020 21:25

  Mut i jati dhe kake i biri.

  Përgjigju
 • Tami: 14/12/2020 21:16

  Shume trim, kurajoz, dinjitoz gazetare. Do te deshiroja shume te lexoja me shume shkrime te tilla nga gazetare te tjere. Z. Cupi te vleresoj dhe respektoj per besimin qe jep ne kete shoqeri me kete vertetesi ne shkrime.

  Përgjigju
 • Shpresa lushaj: 14/12/2020 21:04

  Me vjen keq se nuk e kam zakon te shaj as te ofendoi njeri. Besoj ne zot e nuk dua te behem si te tjere qe vetem shajne shpifin ofendojne. Frrok me ty nuk merrem se duhet te jem si ty e te flas si ty. Shume ulte me vjen qe ne kte moshe qe je ke marre kte detyre aspak fisnike e dinitoze shpif, shpif se dicka do ngelet . Gjuha eshte tuli themi ne ne Malsine e mire e mund te flasesh gjithcka ne emer te atyre qe te paguajne. Jam nje nene e dy djemve nje vajze e dy mbesave te mrekullueshme e bashkeshorte e nje burri . Jam vajze Tropoje e nje familje shume te njohur ne Tropoje. Sa vite ke mbi supe ti Frrok aq tituj e Dekorata ka ne Familjen time. .Jam vajze e nje Mjeku shume te degjuar e nje Artisti me titullin " Mjeshter i madh i punes" " Qytetar nderi i Tropojes" .Jam rritur me dy prinder intelektual nuk jam mesuar te ofendoi e as te shaje ndonjeher. Turp per ty qe merresh me djalin tim se bashshorti ime do merret vete me ty gjate po shume gjate.Po ti nuk e kupton Demokracine as Lirine.Ne zemren tende jeton komunizmi marksizem -Leninizmi je vegel e mbeturinave te tyre.Djali im eshte reper kendon ne stilin e tij te pelqen nuk te pelqen ty asht dicka tjeter ka te drejte te protestoje e te shpreh indinjaten e tij me cdo fenomen qe nuk i pelqen po ashtu edhe per shoket e miqte e tij.Ti nuk baltos dot familjen time se fatkeqsisht s'je vet je i paguar .Frrok jam rritur e mireushqyer e mireveshur po ashtu dhe femijte e mije dhe vazhdoj te kem nje jete te mire bazhke me familjen time . Me vjen.shume keq per moshen tende qe merresh me Djalin tim asht rrit ne Europe nuk e njef stilin tend Enverist. Me detyrove te shkruaj sepse nuk merrem me shkrimet e nuk ju jap rendesi ty ,Karlo Bolinos e bashkeshortes vet qe nuk i pelqejne tekstet e djalit tim Ka fansat e vet nuk merzitet per ju fare.Deshet s' deshet ju do jetoj do kendoj sipas stilit vet sa ti doje zenra Frrok. Mos u lodhe me Stresin nuk e dirigjon dot ne nje melodi sipas Partise tende .As Kryeministri s'asht dakort. I pelqen rrepi.Ti enderrove te kesh familje po ja qe zoti nuk te dha.Per fund Frrok po pres te behem stergjyshe dhe jam shume e lumtur . Neser merr udhezimet e veglave tua e vazhdo gjuetine e.radhes.

  Përgjigju
  • Shpresa: 16/12/2020 15:43

   Jam nje nene e 3 femijeve . I kam shkruar 3 here Stresit tet bir ,mund ta pyesesh mesazhi eshte nga Canada

  • Beni: 15/12/2020 22:30

   Nje koment kisha per zonjen Shpresa....me vika shume keq qe nje zonje intelektuale si ju paska per burre saliun e dyte dhe per djale azemin e dyte. Do te uroja qe djalit te pakten ti kishit dhene njefare edukate, por duket qe paska marre nga babai.

  • Sali leshi: 15/12/2020 14:03

   Duket sa intelektuale jeni,nga produkti qe keni prodhu puuu

  • Diti: 15/12/2020 13:57

   O morishpresa çme bere me hap plencin.se kush familje je ti te njof un ma mire se kushdo.Un jam rrit me familjen tane te nderume se nana jote Sosja na shifte filxhana ateherpra kjo intelektale u merrte me falle e baba jyt rrinte gjithe diten mrapa femrave te tjera.nje kategori muti je me familien e burrit tand veç nje dallim se babai i Saliut ishte ma burre e kishte burreri dhe nana e Saliut ishte nje grua e urte e ndershme fort kurse ti i kishe shume te perdalun prindet e tu e kete e din krejt rrethi i bcurrit. Thu i ke qytetar nderi.krejt çka jan qytetar nderi ne kete kohe jane ata te pamoralshmit e Sali berishes.o mori shpresa ti a je bestimtare myslimane pse shko neper dervish e falltorpra Je shume e nxime vete peronalisht e pa shpirt ashtu i ke edhe femijt e burrin .Baben e sali lushes 90 vjeç e nxore nga shpia e ja çove moters sales nje fakirje te shkrete qe kishte edhe vajzen e vete te smure.Kete gje e din krejt malsija,pra kjo je ti e familjes te nderur.Ke dashte me dale si zonje e nderuar me ate shkrim po ke shume flliqsina ma te mdhaja ti ne familjen e prejardhjes mos ti nxjerr tana ketu,edhe ti vete je e ulet femer.Ka gjet tenxhereja kapakun,po prap ma poshte je ti se je shume fallco Mbylle tash kapitullin mos ti nxjerr edhe disa te tjera tuat e te familjes tande intelektuale.

  • Santa Quaranta: 15/12/2020 08:50

   Pyete i çike Arkimedin se mos ka bere edhe ndonje grabitje banke ne Tirane, dite premte!!

  • Azemi i Dyte: 15/12/2020 07:35

   Ju jeni llumi i shoqeris Shqiptare, djali juaj esht nje pjell e keqe qe nuk ka nevoje ta kadogorizojesh. Ne vend qe ta’rritnit tend’bir nje djal te kulturuar tani po i dilni edhe zot turpit banalitetit maskaraliqeve te tijave. Aje nuk esht as gje me shum veqse nje parazit i shoqerise Shqiptare,nuk po shtyhem me gjat se nuk ja vlen me shum veq mjer toka qe ka.

  • Elton: 15/12/2020 07:29

   Shpresa qe kur erdhe ne asfaltin e Tiranes, u bere si teto Ollga ne filmin “ nje zonje nga fshati”. Ne fakt nuk duhet te beje kete shkrim ketu por duhet te vesh ne nje vend te zotit dhe te kerkosh meshire per mekatet qe keni bere si familje gjithe keto vite, qe nga vjedhjet e pulave deri ne shkaterumin e vendit qe po beni si familje.

  • Luk: 15/12/2020 05:12

   Shprese, oj Shprese, c’tu desh me e krujt kot. Qe burri yt eshte nje bandit e kriminel kete di e gjithe Shqiperia. Kam dhe une nje histori personale me te, por nuk e le me kaq. Shtepine aty e keni akoma, tek shkolla Partizani? A moj Shprese. Nuk te njoh por te njeh ajo shoqja jote siper qe benit muhabete intime. Edhe ti je per te ardhur keq,

  • Elpidha - Shpresa: 15/12/2020 00:18

   Shpresa si ka mundesi ti me " familje te mire " more zorraxhiun Sali Lusha per burre? Apo ka te drejte Babina per ate qe thote??? Kaq per kete se nuk me intereson fare. Me cfare profesioni e siguroni jeten juve familja Lusha? Me floririn e grabitur nga Sali Lusha dyqaneve ne qender te tiranes me ate furgonin e bardhe? Apo gjobave qe ju vendoste bizneseve? Apo me kenget idiote te nje te droguari si eshte Arkimedi? Nese keto jane genjeshtra dhe Shpifje Na e Thuaj sinqerisht. Me cfare te ardhurash jetoni juve " intelektualet" e rritur ne europe? A ka qene i internuar si hajdut Sali Lusha neper fshatrat e Vlores? Arkimedi a eshte i skeduar ne europe si hajdut, perdorues droge dhe grabites? A eshte e vertete historia roze e vajzes tende me eksponentin e larte te PD J.GJ.? Nuk merremi ne me ordinere si juve, jeni juve qe na shiteni si arixhinj neper media me shperthimet tuaja nen efektin e kokaines. Na beni nje nder duke mos na u shfaqur me sepse plaga juaj vetem qelb nxjerr. E fundit: Sali Lusha eshte si cakalli plak pa dhembe dhe si trembet kerkush, ruaje mos i bije ndonje infrakt.

  • Babina: 14/12/2020 22:04

   Shpres tropoja te njeh mire sidomos un te njoh mire shum shum fell. pas lindjes se stresit a i mban mend momentat intime bashk. sigurisht jan kan shum para dhe mas meje po nga ulurimat e tua me beshe te kuptoja se isha special. pastertin tane e t familjes munesh me ja shit dikuj ne sarand ose korce po mas komentit tan kam kesh me lot.

  • Per shpresen: 14/12/2020 21:48

   I ke degju kenget e djalit? Te duket normale qe mashkulli 35 vjec me fol ne ate menyr? A ka zot qe ju nal juve te veriut? Po si ka mundesi qe jeni te gjith njesoj? Si ka mundesi qe mendoni te gjith njesoj? Makina, rrobe ,varse dhe te dilni naper televizione? A e di ti qe njesoj si ju jan gabelet e rumanis dhe bullgaris? E di ti qe shoket e djalit tend ,jan te gjith me precedent penal ,per vjedhje ,per drog ,per pedofili, a e ke iden cfar llumi prezanton djali yt ? Po ku jeni kaq krenar qe jeni nga fshatrat e tropojes pse nuk rrini atje? Pse nuk bet edhe ju nji qytet ku te jetoni te lumtur po merrni cantat ne kurriz edhe u bet barr e kryeqytetit, me thuaj vetem nji te mir qe keni ju ? Cfar ke ber ju per tiranen ? Thirrini mendjes se lat nam duke dal neper gazeta, e video, un te keqen nuk ia uroj askujt, po me popull palaco nuk gjen ne dynja, jeni krahina me e prapambetur e evropes, akoma nuk dini shkrim e kendim, thirrni mendjes edhe foli djalit se u be burr

  • O tej: 14/12/2020 21:26

   Je bashkeshorte e nje banditi e vrasrs dhe nena e nje drogaxhiu

 • I pa shkoll: 14/12/2020 20:46

  Sa bukur irreshton vargjet te paguan mir edi rama .Sidikur me berishen je mesuar te hash netedy krahet kur te ik rama kujt dote ngjitesh si pleshti dote gjesh krahun et tret.

  Përgjigju
  • shpresa Lushaj: 15/12/2020 00:04

   Po te pergjigjem ty qe fshihesh me emra fallco qe ske trimeri te shkruash emrin e vertete e shkruan me dialekt Mirditor. Shpejt do pergjigjesh per shpifjet e tua. Burracak! Burracak !Ske shanse me njofte Tropojen as Tropojane ti.

 • Edison Ara: 14/12/2020 20:22

  Koment me shume pergjegjesi dhe peshe, por mesa shof ai qe e ka shkruar ndjenjen e pergjegjesise nuk e ka. Mund edhe te lendohet ndonje njeri me ato qe ke shkruar o njeri i papergjegjshem

  Përgjigju
 • Rexhep Shkencëtar Profesor Doktor Bule Leka: 14/12/2020 20:00

  O Frok Çupi kë bër një shkrim brilant e një shkrim shum real. Frok Çupi njerëz të till jan shum mbas kriminelit salhe se vetëm me njerëz të till punon krimineli salhe. Po njerëz të kalibrit sali lusha e shtresi jan sot mbi njerzit e ndershëm që punojn e ulin kokën. Kurse kta analfabet hajdut pulash jan bër politikan se i ka bër kryekrimineli shqipris salmuti politikan se kshu diskretitohet Shqipria e mbahet për keq nga Evropa se salmuti është spiun i Sërbit e qeni bën çfar thot i zoti e i zoti qenit është Sërbi për salmutin. Partia wc pd duhet të dali e jashtëligjëshme në Shqipri e Shqipria bie në qetsi apsolute e në mirqënie ktë duhet ta kuptojn Shqiptarët. Rroft Shqipria e Shqiptarët kudo që jan. ZOTI E BEKOFT SHQIPRIN.

  Përgjigju
 • Tralala: 14/12/2020 19:01

  Po lereni stresin te bej ham ham se na shton edhe te qeshurat si idjot qe eshte ..i duket vetja stresit sikur esht skenderbeu haha sa gomar qe eshte haha

  Përgjigju
 • Kujtimi: 14/12/2020 18:45

  Qe mos te lulëzojnë tipa te tille qe mbështeten nga politikane te veçante.Nga ata e marin guximin dhe forcën duke krijuar iluzionin e njerëzve qe nuk humbasin kollaj.Shteti dhe opinioni duhet te kishte vepruar, sa nuk vepron me çdo lloj kosto politike atehere,do themi lere ta gjej nga zoti ç'na duhet te ngatërrohemi.

  Përgjigju
 • Bratko: 14/12/2020 18:34

  Ik o stres shko q*u ne myth ne kosove

  Përgjigju
  • O tej: 14/12/2020 19:58

   Mos lodhet deri ne Kosove jemi te gatshem dhe ne per bythen e Stresit

 • Matrix: 14/12/2020 18:28

  Zoti Frrok ndoshta rrethanat e jetes se asaj kohe te veshtire e kane detyruar te behej dhe hajdut pulash dhe nuk ka qene i vetmi se te gjithe vidhnin ngado pak se ishte skamje e mjerueshme. Nuk kam simpati per Sali lushen, por dhe nje trim i cmendur si Fatmir haklaj me gjithe te drejten personale per hakmarrjen e vellait te vrare nuk e kaloi hyrjen per ne seline e PD se e dinte qe do perballej me sali lushen dhe ja njihte aftesite dhe kapacitetin. Jo se Lushaj ishte me trim se Fatmiri por njeri nga te dy do vritej ne moment.

  Përgjigju
  • Per Matrix: 15/12/2020 08:04

   Ja ke fut kot , Fatmir Haklajn e kishte frike Sali Berisha e jo me Sali Lushaj qe nuk eshte njohur ndonjehere per trimeri te theksuar dhe qe nga tropojanet e asaj kohe ishte me i qeti .Edhe sot biles duket goxha i arsyeshem ne intervista , packa se djali i vete i ka dale blof fare , ben ca deklarata e muhabete si kalama 6 vjec.

  • Ajet: 14/12/2020 20:33

   Mos ka fut kot fare tani. Sali Lusha ishte legen para Fatmir Haklajt. Nuk kam simpati fare per Haklajt por Sali Lusha as tani mbas 23 vitesh nuk e permend dot per emer. Thuajini te vertetat si jane. Po te donin Haklajt e conin Sali Lushen tek i vellai por ky langaraq nuk ndihej, rrinte si m*t.

 • Latif: 14/12/2020 18:24

  Hahahahahhahahahahhahahha, pushkatim! Te lumte pena.

  Përgjigju
 • BENI: 14/12/2020 18:15

  O FRROK CUPI RESPEKTET ME TE MEDHA PER TY DHE PER PENEN TENDE,,,KETE SHKRIM E PASKE QARE FARE,,,HAJDUT PULASH QE IKTE ME VRAP,,,,PO ATE GRIDA DUMEN ATE SUPER- KU*VEN NE EMISIONIN E ENI VASILIT E BERE LECKE FARE,,,E MERITONTE AJO PLEHRE ATE DISKREDITIM ,,,,TE DALE PRAPE AJO R**SPI NE TELEVIZION ME KETA ANALISTE TE NDERUAR,,,,PO SIC DUKET SADO QE TE GJITHE E DINE QE AJO ESHTE NJE KURVE E REMDOMTE ,,,AJO PRAPE DEL NE TELEVIZION,,S'PASKA TURP....

  Përgjigju
 • Kacidhe: 14/12/2020 18:05

  A ja shkrim me te bukur?

  Përgjigju
 • Kajaku: 14/12/2020 17:58

  Ngaqe e kishe mik Azemin e strehove vrasesin e tij ne parlament tek A T SH ( gjasme ishte komisariati 1 ) . Mbase ke informacion Edhe e di Pse esht internuar Saliu ne Vlore gjate regjimit te Xhaxhi Enverit qe ti i sherbeve me zell ashtu Si Saliu I pare , Besniku I mustafaja . Saliu I dyte she shum te tjer qe ju gjeten Shtetit dhe Presidentit ne 97 nuk kishin noj privilegj vetem u keqtrajtun dhe arrestuan Sa her nga policija gjat viteve 92-97 . Gjithka mund te ket ber Saliu I dyte Vetem me vra ska vra Nuk ka marr jet njeriu . Kurse per Stresin ju mediat mediocre Po e beni Robespierin shqiptare .

  Përgjigju
  • @arta: 16/12/2020 08:15

   Hahaha e paskan internuar pet modelin e flokeve Sali Lushen hahahaha Paka qene modern qe ateheee hahahaha erdhi ne Tirane dhe na solli modernizmin e katundeve te tropojes hahahaha na shkrive dhe ti.

  • Arta: 15/12/2020 22:32

   Po ik ore zhuls andej. Ai ka qene rebel dhe kunder sistemit diktatures komuniste, apo harruat ju pleshtat qe ne ate rregjim denoheshe edhe nese visheshe ndryshe ose mbaje model flikeve ndryshe? Doni te shpifni dhe s’dini as ta beni. Kerrma qe kundermoni kopili dhe ndyresi.

  • @ Kajak: 14/12/2020 20:36

   Ka qene i internuar per Vjedhje dhe kjo eshte 100% e sigurte. Pyetni ne Kote, Zvernec dhe Selenice.

 • Taulant: 14/12/2020 17:46

  Bravo Frrok per penen. Keta barbare te ndryshojne 100 lekure, qytetare s'kane per t'u bere kurre.

  Përgjigju
  • A-Z: 15/12/2020 22:16

   Zonja Shpresa, ti e ke nje merit pozitive sepse po shkruan ne media me mbrojt djalin tend. E drejt e bravo sepse je nena. Mbrojtja qe ti i ben atij eshte nje mbrojtje koti dhe pa asnje gram fuqi per pastrimin e fëtyres se tij, sepse ai vet, babai, gjyshi e krejt soj sorollopi tij kan punuar me orë me ditë e vite te tëra per ndryshkimin dhe permutjen e ftyres se tyre, qe ti me i pas ne dor llomarinjxhit ma t'mir te shqiperise nuk kishe me mujt me jau rregullue surratin. djalit as burrit tuaj. Djali jot eshte nje rrugac, qe nuk ka asnje gram nder, karakter e edukate te marrur as nga familja as nga shkolla as nga jeta shoqerore. Djali juaj qe ja harrova emrin per momentin ( depresivi ? ankthi ? toksi? tutsi ? ) he tani mu kujtua qe quhet Stresi, i shtyre nga babai i tij Sali Zagar Shabani e ky i shtyrë nga ma i madhi Pe-De-rast i ballkanit shqipfolesi Sali Berishovicikadoli, u fut ne nje rruge qe ni ai vet, ni i jati nuk ja shifnin fundin e nuk e din as sot ku i conte kjo rruge. zonja Shpresa, dihet nga tërë tropoja qe ke bërë shumë per Sali zagarin ne kohen kur vidhte dhe shkonte tek plepat ( ne gjuhen tropojane tek plepat i thone burgut ) qe sa herë ai ka hyre ne burg ti nuk ke lënë gur pa lujtur e derë pa trokitur....si tek Faik Kopaci, Rakip Balla, Sulejman Abazi etj etj per ta liruar, e gjithnje Sali spihuni ka marr cerekin ose gjysmen e denimit qe meritonte ne saje tende. Mos u lodh prap tani per keto gjëra sepse eshte e kotshme dhe nuk e ke më forcen e rinisë.... edhe me shkrujt jo qe ke harruar por nuk ke ditur kurr...!!! merru ma mir me ngjyren dhe lyrjen e flokve te atij stervins burrit tend.

  • Taulant: 15/12/2020 16:50

   @shpresa. Zonje ju nuk ju njoh dhe do beja gabim te shprehesha per ju, ama per tet shoq e tet bir me vjen keq, por jane dy barbare dhe kesaj s'i luaj asnje germe. Perveç dhunes, shantazhit, shkaterrimit, babalizmit, kulisave, mbase edhe vrasjeve, asgje tjeter te mire nuk kam pare tek ata te dy. Ju i keni ne shtepi dhe do u beni avokaturen, ju mirekuptoj plotesisht edhe kur kercenoni per te nxjerr identitetin e secilit komentues, por duhet te keni guximin per te lexuar dhe degjuar edhe ato qe ne ndjejme rreth monstrave qe ke ne shtepi, perfshi ketu edhe ato qe ka Frroku per ta. Fjala ime nuk vret, veprat e Arkimedit dhe Saliut po, e kane bere. Dialekti im nuk ka lidhje as me Mirditen e as me Frrokun, keshtu qe me vjen keq qe ju zhgenjeva. Ju uroj shendet dhe jete te gjate personalisht, po ashtu per bebin qe vjen ne jete, por per tet bir uroj te marre nje mesim te mire nga organet e drejtesise aq sa mos te ngreje me koken per te pare nje polic ne sy dhe jo me doren kunder tyre. Edhe burri juaj ka kusure per te lare ne kete jete, uroj qe edhe ai te paguaj per ato qe ka bere.

  • shpresa lushaj: 15/12/2020 00:17

   Nuk e uli veten te pergjigjem nje modeli si ty qe ske force te shkruash emrin tend te vertete. Po cfare burri je ti qe fshihesh me emra fallco? Te tradhton dialekti Mirditor O Frrok .Sa i ulte te jete burri deri ne kte pike. Ti do shkruash emrin Babina? ti e flliqe at emer . Me merr te keqen ti Burracak.Do pergjigjesh Frrok .

 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi