Stuhi dhe përmbytje në Bosnjë, dhjetëra banesa nën ujë, evakuohen qindra banorë

Stuhi dhe përmbytje në Bosnjë, dhjetëra banesa nën ujë, evakuohen qindra banorë

Foto ilustruese

Bosnje e Hercegovina është goditur nga një stuhi me reshje të dendura shiu, duke bërë që disa zona të përmbyten.

Ekipet e zjarrfikësve në Sarajevë thanë se dhjetëra ndërtesa dhe shtëpi janë nën ujë.

Situata më e rëndë është në Ilizha, Novi Grad Sarajevë dhe Tërnovë, ku po bëhet evakuimi i banorëve

“Uji ka hyrë mbërritur nëpër shtëpi, një numër i madh i objekteve të banimit janë përmbytur”, tha drejtuesi i zjarrfikësve.

Për shkak të sasisë së madhe të ujit në qytet, disa rrugë janë të mbyllura, qarkullimi i mjeteve të transportit nuk po funksionon, ndërsa lumi Milacka ka dalë nga shtrati.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti

Shokët e Luizit zbulojnë ‘prapaskenat’: Letrën e burrit të Oltës e ka shkruar Anaid Kaloti