Stuhi me erë dhe reshje të forta shiu në Kukës, mbushet Fierza (VIDEO)

Pasditen e së hënës, i gjithë territori i Kukësit është shoqëruar me një stuhi të fortë dhe reshje shiu. Pas shumë muajsh temperatura të larta dhe mungesë reshjesh, rrezet e forta të diellit janë zëvendësuar nga erëra të forta, duke ngritur në atmosferë pluhurin i cili u largua sapo reshjet e shiut nisën.

Me një intensitet të lartë, këto reshje kanë sjellë uljen e ndjeshme të temperaturave, duke rikthyer freskinë karakteristike të zonave malore të stinës së vjeshtës. Reshjet e para sollën vështirësi në lëvizjen e automjeteve në rrugët e qytetit.

Por burime zyrtare të policisë, thonë se nuk është raportuar për ndonjë problematikë megjithatë duhet kujdes për shkak të lagështisë në rrugë, reshjet pritet të kenë ndikim të dukshëm sa i përket përmirësimit të situatë hidrike dhe rritjes së prurjeve në liqenin e Fierzës nga dy lumenjtë, Drini i Bardhë dhe Drini i Zi pasi niveli i ujit në Fierzë aktualisht është në kuotën 275 m mbi nivelin e detit ndërsa prirjet 40 netër kub në sekondë.

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Skandali i ‘PartyGate’, Johnson u jep llogari deputetëve britanikë: Do them vetëm të vërtetën, e bëra për të motivuar stafin

Skandali i ‘PartyGate’, Johnson u jep llogari deputetëve britanikë: Do them vetëm të vërtetën, e bëra për të motivuar stafin