Reshjet në Lezhë, përmbytje në disa lagje të qytetit (VIDEO)

LEZHË- Vjeshta ka ardhur "fuqishëm" në Lezhë.

Ditën e sotme ky qytet është "pushtuar" nga shirat e dendur, rrjedhimisht edhe nga temperaturat e ulëta, por fatkeqësisht vetëm disa minuta shi kanë mjaftuar për të përmbytur disa nga lagjet kryesore.

Uji ka arritur në disa centimetra në rrugët e qytetit dhe në blloqet e pallateve duke sjellë probleme në qarkullimin e makinave, por duke sjellë vështirësi edhe për këmbësorët.  Një situatë e tillë është paraqitur edhe në qytetin e Kukësit, e ndërsa një mot me shi dhe temperatura të ulëta është regjistruar në pjesën më të madhe të territorit shqiptar.

Sinoptikanët thonë se reshjet do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve në vazhdim.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • pula: 23/09/2019 17:03

  I keni kanalet e zena ,,,ato duhen pastruar cdo 3 muaj,,,//

  Përgjigju
  • Gjeli: 23/09/2019 17:48

   Shiu nuk kalon neper kanalet e ujrave te zeza o "bylbyl"pula!

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kryemadhi akuzon Ramën: Hedh vrer kundër meje për para me izraelitët! Më mirë të hapë dyert e inceneratorit të Tiranës! Pse fshihet?

Kryemadhi akuzon Ramën: Hedh vrer kundër meje për para me izraelitët! Më mirë të hapë dyert e inceneratorit të Tiranës! Pse fshihet?