Sulm kibernetik në Maqedoninë e Veriut, sulmohet faqja e Ministrisë së Arsimit

Sulm kibernetik në Maqedoninë e Veriut, sulmohet faqja e Ministrisë së Arsimit

Foto ilustruese

Faqja e internetit të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në Maqedoninë e Veriut është sulmuar nga hacker-ët grekë këtë pasdite.

Kjo faqe momentalisht është jashtë funksionit, duke mos ofruar asnjë shërbim, mesazhit të hacker-ëve grekë.

Mesazhi i hacker-ëve grekë

Institucioni në fjalë ende nuk ka asnjë reagim lidhur me sulmin në fjalë.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës