Sulm me bombë në autobusin e ushtrisë, 14 të vrarë në Siri

Pamje nga vendi i ngjarjes

SIRI- Një sulm me bombë në autobusin e ushtrisë siriane ka lënë të vrarë 14 persona. Sulmi ndodhi në kryeqytetin e Sirisë, Damask

Sipas mediave vendase dyshohet se në autobus ishin vendosur dy bomba, ndërsa shpërthyen gjatë momentit kur mjeti ishte në ecje, pikërisht në urën Jisr al-Rais.

Pavarësisht faktit se Siria është në luftë civile, sulme të tilla në Damask janë shumë të rralla.

Ndërkohë, pas shpërthimit të autobusin, një tjetër sulm nga ushtria siriane u regjistrua, ku për pasojë mbetën të vrarë 10 persona në veriperëndim të Damaskut.

Lufta në Siri ka lënë se paku 350,000 njerëz të vrarë, ndërsa gjysma e popullsisë ka braktisur shtëpitë. Rreth 6 milionë siranë janë larguar jashtë vendit.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Fotografia e vitit, videokërkesa ime dhe urimi im, Rama hap garë për tre çmime në fundvit! Ja si mund të konkurroni