Sulmet e Metës ndaj Dumanit, BE: Intimidimet kundër anëtarëve të gjyqësorit nuk kanë vend në demokraci 

Sulmet e Metës ndaj Dumanit, BE: Intimidimet kundër anëtarëve të gjyqësorit nuk kanë vend në demokraci 

1713362280_meta2.jpeg

BE në Tiranë ka dënuar sulmet e kreut të PL Ilir Meta ndaj drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani.

“Sulmet apo intimidimet kundër anëtarëve të gjyqësorit nuk kanë vend në demokraci. Ne mbështesim dënimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë të deklaratave të fundit të papranueshme publike të drejtuara kundër SPAK. Bashkimi Evropian qëndron pranë magjistratëve dhe profesionistëve shqiptarë të angazhuar në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, thuhet në reagimin e BE.

 


Lajmi kryesor:

SHBA, BE dhe Britania dënojnë sulmet e Metës ndaj kreut të SPAK: Krah drejtësisë, mbështesim ata që do t’i japin fund pandëshkueshmërisë


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit