Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)

Plagosja në zyrën elektorale të PD në Kavajë, arrestohen 3 autorët (EMRAT)

I plagosuri dhe autori

KAVAJË- Arratia e autorëve të plagosjes në zyrën elektorale të PD-së, ka zgjatur jo më shumë se 1 ditë. Report Tv mëson se në orët e vona të kësaj të marte kanë rënë në pranga  Jonuzi (Tahiri), Dorian Troplini dhe Markel Shtylla.

Ato ndodhen në Komisariatin e Kavajës, raporton gazetari i Report Tv, Arsen Rusta dhe akuzohen si autor të plagosjes me armë të sekretarit të PD-së, Bledi Okshtuni. Autori  Ndricim Jonuzi Tahiri, ishte një person me precedentë penal i dënuar në 2014 me 8 vite burg për vrasje me dashje. 

Ngjarja ndodhi rreth orës 19:30 të ditës së djeshme. Referuar dëshmisë së autorit, por edhe vetë të plagosurit, ngjarja ka ndodhur për parkimin e makinës, ku fillimisht janë konfliktuar me armë dhe më pas Jonuzi ka nxjerrë armën duke e qëlluar dhe lënë të plagosur. 

Dëshmitë e tyre hodhën poshtë akuzat e forta të kryedemokratit Lulzim Basha dhe presidenti Ilir Meta se ngjarja ka prapavijë politike, madje duke drejtuar gishtin nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit e ka cilësuar politizimin e kësaj ngjarje si skandaloze.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ergys: 21/04/2021 07:15

    Duket si nuse ne mes dy policave siriani.Do i zere mjekra morra ne burg.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital