Sulmi me grusht, Bumçi në ‘Kontrast’: Rama synonte reagimin emocional të opozitës ose goditje fatale për autorin! Nuk ia doli

TIRANË- Goditja me grusht e Sali Berishës, për Aldo Bumçin nga ‘Rithemelimi’ është tregues që kryeministri Edi Rama nuk ka kufijë. I ftuar në ‘Kontrast’ në Report Tv me gazetarët Denis Minga dhe Lorenc Vangjeli, Bumçi tha se me këtë sulm gjatë protestës që zhvillohej në të njëjtën ditë me samitin e BE-Ballkani Perëndimor, Rama kishte 2 qëllime të fshehura.

“Rama nuk njeh kufij, nuk është se një moment ndalon,por ai e përshkallëzon krizën. Kishte si synim 2 gjëra; kërkonte një reagim emocional të opozitës dhe mundësia që personi që goditi Berishën të goditej deri në fatalitet, por fatmirësisht ka qenë ndërhyrja e Berishës që ndaloi incidentin. Të dyja ishin të mundshme, por Berisha e mori drejtimin e çështjes, dhe më pas që i foli njerëzve duke i qetësuar ato”, tha Bumçi.

Mes akuzave për Ramën, Bumçi tha se pavarësisht kësaj, opozita nuk trembet dhe do të futet në zgjedhjet vendore të 14 majit.

“Ne do marrim pjesë në zgjedhje, nuk diskutohet mospjesëmarrja. Do hyjmë në zgjedhje dhe përgatitja për zgjedhje do mbahet edhe me klimën e protestave. Ne do jemi aty. Nëse Rama bën shkelje tjetër në zgjedhje ai nuk do të qëndrojë më kryeministër”, u shpreh Bumçi.

Ai theksoi se me drejtimin e kryeministrit Edi Rama, Shqipëria ka bërë hapa pas në të gjitha hallkat e demokracisë.

F.D/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • aleksadros: 13/12/2022 05:15

    y plera Rama ja u ka fain ju ,ju z'din nga kini koken gjithe montime e trrillime jeni a po e harruat babalen

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi