Sulmohet një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan

Sulmohet një veturë e Policisë së Kosovës në Zveçan

Policia e Kosovës ka konfirmuar se një makinë policie është sulmuar me gurë gjatë patrullimit afër objektit komunal të Zveçanit.

Si pasojë e sulmit, veturës i është thyer xhami, mirëpo nuk raportohet për të lënduar.Policia e Kosovës ka konfirmuar se hetimet për këtë rast kanë filluar.

"Mund të konfirmojmë se një veturë policore e cila ka qenë me detyrë zyrtare duke patrulluar në drejtim të komunës së Zveqanit, është penguar dhe sulmuar me mjete te forta nga protestuesit", thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës.

Sulme ndaj automjeteve të Policisë së Kosovës u raportuan edhe javën e kaluar, kur një polic mbeti i lënduar. Sulme të ngjashme janë kryer edhe ndaj ekipeve të mediave në komunat në veri të Kosovës.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri/ Emisarët e SHBA e BE 2 orë takim me Kurtin, Escobar: Shpresojmë të dëgjohemi! Lajçak: Prezantuam 3 kërkesat tona


M.T/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar 

19 ditë nga Maratona e Tiranës, ja si të regjistroheni për të garuar