Sulmohet me granatë konsullata ruse në Athinë

Sulmohet me granatë konsullata ruse në Athinë

Konsullata e Rusisë në Athinë, është sulmuar me granatë nga dy persona me motoçikletë.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së premtes në rrugën Xhavela 5 në Halandri ku ndodhet konsullata, por fatmirësisht nuk raportohet për asnjë të lënduar.

Policia e antiterrorit ndodhet në zonë për investigime të mëtejshme.

Ky është sulmi i dytë me granatë kundër njësive diplomatike në Athinë, në nëntor 2016 në ambasadën franceze mbeti roja i plagosur.

Ndërsa në shkurt 2018 terroristë hodhën granatë në policinë e lagjes Kesariani.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)