Supe krem fasule nga zonja Albana

Supe krem fasule

Përbërësit:

  • Fasule të ziera
  • Karrotë
  • Limon
  • Majdanoz
  • Vaj ulliri
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim me pak vaj ulliri një karrotë të grirë imët. Shtojmë tek karrota fasulet e ziera së bashku me pak nga lëngu i zierjes së tyre. Vazhdojmë trazimin për pak minuta duke rregulluar dhe shijen me kripë dhe piper. E kalojmë të gjithë masën në blender ku shtojmë dhe pak majdanoz. E kthejmë supën në krem dhe e vendosim përsëri në zjarr sa të marrë një valë të lehtë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi bisedë me banorët e njësisë Nr.2: Fitorja do të jetë e padiskutuar në 14 Maj, mos bini pre e propagandës!

Kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi bisedë me banorët e njësisë Nr.2: Fitorja do të jetë e padiskutuar në 14 Maj, mos bini pre e propagandës!