Supë me hithra nga zonja Albana

Supë me hithra

Përbërësit:

 • 1 qepë
 • 1 patate
 • 1 karrotë
 • 1 dorë hithra
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 1 litër ujë
 • 4 lgj pana
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Qepën e prerë hollë e kaurdisim në gjalpë duke e spërkatur me pak kripë. Sapo qepa të bëhet transparente shtojmë pataten dhe karrotën të prerë në kubikë. Vazhdojmë kaurdisjen për pak minuta dhe më pas shtojmë ujë dhe i lemë perimet të ziejnë. Në 10 minutëshin e fundit shtojmë hithrat e lara mirë. Në fund e kalojmë supën në frulim duke shtuar pak pana, kripë dhe piper të zi. Supën e servirim menjëherë të ngrohtë shoqëruar me pak bukë të thekur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!