Supë me karrota dhe kos nga zonja Albana

Supë me karrota dhe kos

Përbërësit:

 • 1 qepë mesatare
 • 500 gr karota
 • 1 presh
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 1 gjethe dafine
 • 2 litër buljon
 • 1 filxhan kos
 • Rozmarinë
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Në një tenxhere ku kemi shtuar yndyrë kaurdisim qepën dhe karrotën e grirë imët, duke shtuar pak kripë për zbutjen. Më pas shtojmë preshin, dafine, kripë dhe piper. Në momentin që masa është e njëtrajtshme shtojmë kosin dhe e lemë supën në nxehtësi të ulët derisa të trashet.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Vihet në pranga 24-vjeçari, iu sekuestruan 2 armë zjarri, municion luftarak dhe 2 radio si të Policisë

Shkodër/ Vihet në pranga 24-vjeçari, iu sekuestruan 2 armë zjarri, municion luftarak dhe 2 radio si të Policisë