Supë me perime, mish të grirë dhe kos nga zonja Albana

Supë me perime, mish të grirë dhe kos

Përbërësit:

 • 1 kungull
 • 1 karrotë
 • 1 qepë
 • 1 vezë
 • 250 gr mish të grirë
 • 1 dorë spinaq
 • 2 lgj miell
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim qepën, bashkë me karrotat dhe mishin e grirë në një tigan. Ndërkohë shtojmë erzat sikurse edhe miellin. Më pas shtojmë ujë avash avash dhe e përziejmë që  mos të kokrrizohet mielli, shtojmë kungullin e grirë në blender dhe teksa zien përziejmë kosin dhe vezën, të cilat I rrahim mirë dhe I shtrojmë tek supa. Më pas e lëmë vetëm pak minuta dhe e heqim nga zjarri.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 29-vjeçarja në Durrës! Familjarët e gjetën në oborrin e shtëpisë

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 29-vjeçarja në Durrës! Familjarët e gjetën në oborrin e shtëpisë