POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Supergoli i Telushit dhe Jurgen Bardhi, Partizani likuidon Kastriotin dhe marshon drejt titullit

Partizani vijon rrrugën drejt titullit kampion pasi të “kuqtë” kanë mposhtur pastër 2-0 Kastriotin në ndeshjen e parë të javës së 21 të Superligës. Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura, ndërsa në të dytën fillimisht Telushi me një supergol dhe më pas Bardhi vulosën tre pikët. 


Pas 21 javësh kampionat Partizani renditet në vendin e parë me 46 pikë, 8 më shumë se Kukësi I vendit të dytë por me një ndeshje më shumë për të zhvilluar.

l.q./al.sp./Shqiptarja.com
Komento