Superliga, Kukësi shkatërron
Laçin në stadiumin “Zeqir Ymeri”

Superliga, Kukësi shkatërron<br />Laçin në stadiumin “Zeqir Ymeri”
Skuadra e Kukësit në përballjen e sotme ka mundur Laçin me rezultat të thellë 3:0  në stadiumin “Zeqir Ymeri”.

Kampionët e Shqipërisë e nisën me ritëm ndeshjen ndaj Laçit, por pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura.

Në javën e kaluar skuadra e Kukësit ka barazuar me Partizanin në kryeqytet duke ndarë nga një pikë në “Selman Stermasi”.

Me fillimin e pjesës së dytë, të bësuarit e serbit Milinkoviç arritën të shënojnë 3 gola në portën e kurbinasve dha i bashkohet Skënderbeut në krye të renditjes me shtatë pikë.

Goli i parë për Kukësin erdhi në minutën e 62 të takimit, pas një autogoli të mbrojtësit të Laçit Fangaj, i cili goditjen e sulmuesit të Azerbajxhanit Alijev, e devijoi duke e çuar në rrjetë.

Goli i dytë i Kukësit u shënua nga braziliani Kale në minutën e 86 duke mposhtur portierin Selimaj.

Përgjatë 90 minutave të lojës, Laçi nuk  krijoi asnjë rast të pastër për gol, ndërsa Kukësi vazhdon rrugëtimin e sivjetshëm për të rrëmbyer sërish  titullin kampion të Superligës Shqiptare në futboll.

N.M/Shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool