Superliga/ Të shtunën supersfida, Shkëmbi: Fitorja në Kupë histori tjetër, pres një Tiranë më të rrezikshme

Të shtunën nis java e 8 e Superligës që rezervon përballjen Tirana-Dinamo, një supersfidë që përsëritet në harkun kohor të pak ditëve pasi të mërkurën u luajt për Kupë. Pavarësisht se ‘dinamovitët’ fituan në mesjavë 2-0 Tirana shihet më favorite duke qenë kryesuesja e Superligës.

‘Kjo fitore na jep më shumë meral, ndoshta pak më shumë qetësi, por jemi të bindur të gjithë se ndeshja e Kupës është ndryshe nga e kampionatit,’-tha Bledi Shkëmbi, trajner i Dinamos.

‘Tirana tregon disi lojë më të mirë, mirëpo nuk duhet anashkaluar edhe Partizani. Dihet se ekipet e kryeqytetit janë ekipet më të mira në Superligë. Rivaliteti ndikon tek të tre skuadrat, por deri më tani Tiarana ka treguar më shumë cilësi,’-deklaroi Agim Ibrahimi, kapiteni i Dinamos.

Tirana-Dinamo do luhet në orën 19:45 në Air Albania, ndërsa përballja tjetër e së shtunës është Skënderbeu-Kukësi. Të dielën në program janë Laçi-Teuta, por edhe Kastroti-Partizani.

‘Ndeshja me Partizanin është jashtëzakonisht e rëndësishme, e fortë dhe për vetë faktin se nuk është në momentet më të mira. Unë shpesh e krahasoj me Laçin, por kur u ndeshëm me ta na mundën dhe duhet të shmangim një situatë të tillë’-u shpreh Ramadan Ndreu, trajner i Kastriotit.

Java e 8 e Superligës mbyllet të hënën me Egnatia-Vllaznia.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)