Surpriza nga Sylvinho, braziliani ndryshon Kombëtaren! Jashtë Balaj dhe Roshi, afrohen Mersinaj dhe Jasir Asani

Surpriza nga Sylvinho, braziliani ndryshon Kombëtaren! Jashtë Balaj dhe Roshi, afrohen Mersinaj dhe Jasir Asani

Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan me Poloninë në 27 mars për ndeshjen e parë kualifkuese në Euro 2024. Dueli i Varshavës do jetë edhe i pari për trajnerin e ri të kuqezinjve, Sylvinho. Duket se braziliani ka bërë disa ndryshime nga lista e fundit e Edy Rejas.

Emrat e rinj që do i bashkohen Shqipërisë janë Anis Mehmeti i Bristol City dhe Jasir Asani që luan me Guangiu në Korenë e Jugut. Sulmuesi anësor ka qenë pjesë e moshave me Maqedoninë e Veriut, teksa sipas Supersport do jetë pjesë e kuqezinjve. Edhe Jon Mersinaj, mbrojtësi i Lokomotivës së Zagrebit është pjesë e emrave që Sylvinho do bëjë me dije, me 24-vjeçarin që do zëvendësojë të dëmtuarin Gjimshiti. Andi Hadroj i Partizanit është gjithashtu pjesë e listës.

Sa i takon emrave në "dalje", duket se Odise Roshi dhe Bekim Balaj e kanë mbyllur me Kombëtaren, duke mos qenë pjesë. Të shtunë më 18 mars trajneri do dalë në konferencën për shtyp dhe do bëjë me dije listën e lojtarëve, teksa ekipi kombëtar do grumbullohet të diel për të përgatitur sfidën në transfertë me polakët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Brasil: 17/03/2023 08:59

    Sh bukur,vai Sulvinjo!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Dëmtoi fshirëset e xhamave të 30 automjeteve, procedohet 62- vjeçari

Tiranë/ Dëmtoi fshirëset e xhamave të 30 automjeteve, procedohet 62- vjeçari