Sylvinho në alarm para 'finaleve', dëmtohet Kristjan Asllani

Sylvinho në alarm para 'finaleve', dëmtohet Kristjan Asllani

Kristjan Asllani

Inter dhe Frosinone luajnë sot në 20:45 në Milano për javën e 12-të në Serie A. Nga ky duel trajneri i Kombëtares, Sylvinho ka marrë një lajm jo të mirë, me Kristjan Asllanin që është dëmtuar.

Mesfushori i Shqipërisë nuk figuron as në stolin e rezervave, teksa Simone Inzaghi ka preferuar Mkhitaryan dhe Calhanoglu para mbrojtjes. Mësohet se mesfushori kuqezi ka lodhje muskulore në kofshën e djathtë dhe është lënë në tribunë.

Kujtojmë se Kombëtarja luan dy ndeshje kyçe më 17 (Moldavi - Shqipëri) dhe 20 nëntor (Shqipëri - Ishujt Faroe) për Euro 2024 dhe Asllani është ndër pikat fikse të mesit të fushës për tanët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në gjysmëfinale, mposht 3-1 Laçin! Partizani pret Kukësin

Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në gjysmëfinale, mposht 3-1 Laçin! Partizani pret Kukësin