Tajvan/ 12 të vdekur nga tërmeti, ende dhjetëra të zhdukur

Tajvan/ 12 të vdekur nga tërmeti, ende dhjetëra të zhdukur

Tajvan pas tërmetit, prill 2024

Ekipet e shpëtimit në Tajvan në kërkim për dhjetëra të zhdukur, po përballen me kërcënimin e rrëshqitjeve të mëtejshme të dheut dhe shkëmbinjve.

Punonjësit e kërkim-shpëtimit zbuluan dy trupa të tjerë pas tërmetit të së mërkurës, duke e çuar në 12 numrin e viktimave.

Rreth 50 pasgoditje tronditën zonën gjatë natës, disa u ndjenë deri në Taipei.

Ekipet e shpëtimit thanë se rreth 400 persona të akomoduar në një hotel luksoz ishin të sigurt, me helikopterë që transportonin të plagosurit dhe sillnin furnizime.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

'Porosia nga Tirana' Me 7 kg kokainë në furgon, zbardhet dëshmia e kushërinjve në polici, mbyllin gojën për porositësin dhe marrësin

'Porosia nga Tirana' Me 7 kg kokainë në furgon, zbardhet dëshmia e kushërinjve në polici, mbyllin gojën për porositësin dhe marrësin