Tanke, raketa e ushtarë, Rusia tregon 'muskujt' për Ditën e Fitores

Rusia ditën e sotme ka përkujtuar 74-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë naziste. Sheshi i Kuq i Moskës është mbushur me ushtarakë dhe me makineri të rënda luftarake.  9 Maj nga rusët njihet si Dita e Fitores  dhe shihet si një rast për të nxitur ndjenjat patriotike, derisa rusët kujtojnë sakrificat e bëra në Luftën e Dytë Botërore.

Në ktë paradë, presidenti rus, Vladimir Putin duke folur para pjesmarrësve në këtë paradë ka deklaruar se Rusia do të jetë gjithmonë me kapacitet të larta mbrojtëse. Në shesh morën pjesë 13 mijë trupa ushtarak si dhe 130 sisteme të avancuara të armëve.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Un fen ti pi: 10/05/2019 07:49

  O Shqiptar a ke ndonjë klas shkoll ti mor mjeshtër ? ? ? A e njef ti historin ? ? ? Rusia e ka shpëtuar 3 her Evropën nga pushtimi. Herën e par nga Turku, herën e dyt nga Napolon Bonoparti , dhe herën e tret nga Hitleri mësoje historin mos e ngatro rusin me veten tënde mik i dashur.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 09/05/2019 16:54

  Ju ben nato ju qe ti thoni mutit karamele.. ikni andej me ate ushtrin tuaj te shpartalluar do luftoni ju me barkun bosh si enveri kaposh kok bosh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nesër KPA shqyrton fatin e Luan Dacit, ONM kërkon shkarkimin pas dënimit deri në Gjykatë të Lartë