“Tarzani” i botës reale që nuk e dinte ekzistencën e grave, i rikthehet realitetit (FOTO)

“Tarzani” i botës reale që nuk e dinte ekzistencën e grave, i rikthehet realitetit (FOTO)

Pas 41 vjetësh në xhungël ” Tarzan i botës reale” i është rikthyer civilizimit tanimë duke jetuar mes njerëzve të tjerë në një fshat të vogël vietnamez.

Babai i Ho Van Lang , tanimë 49 vjeç mori të dy bijtë e tij dhe ua rratis drejt xhunglës  kur bombat amerikane vranë gruan e Ho Van Thanh, gjatë luftës së Vietnamit në 1972. Lang, vëllai i tij Tri dhe babai Ho kaluan shumicën e jetës së tyre në xhunglën e Vietnamit. Babai i tyre kishte frikë të madhe për t’u rikthyer në civilizim pasi nuk besonte se lufta e Vietnamit do të mbaronte.

Lang dhe familja e tij u detyruan të mbijetonin duke u bërë gjuetarë të zotë, duke vrarë majmunë, gjarpërinj, zvarranikë dhe çdo krijesë tjetër të cilën mund të kapnin.  Lang thotë se ushqimi i tij i preferuar ishin kokat e minjve të pyllit.

Por ajo që ka habitur jo pak persona është se 41 vjeçari nuk e kishte idene se çfarë ishin gratë, pasi I ati nuk ua kishte shpjeguar asnjëherë.

Lang tani ka parë gratë në fshat, por gjatë kohës që hetonin në xhungël familja e tij ka parë vetëm pak njerëz të tjerë,dhe sa herë ndodhte kjo ata fshiheshin prej tyre.

Ekspertët madje dyshojnë se Lang nuk ka pasur asnjëherë dëshirë seksuale dhe se instinkti i tj i riprodhimit nuk është shfaqur asnjëherë në kokën e tij.

Edhe vëllai i tij e përshkruan atë ai një “bebe në trupin e një burri” që nuk kupton asnjë nga konceptet bazë shoqërore.

 “Nëse i kërkoj Lang që të rrahë dikë, ai e bën menjëherë. Nuk e di ndryshimin mes të mirës e të keqes. Lang është si një fëmijë, nuk di asgjë”.

Megjithatë nga vëzhgimet duket se Lang “po përshtatet mirë me jetën e tij të re” dhe i pëlqen kur sheh kafshet që janë miqësore me njerëzit”, pasi ky ka qenë një nga ndryshimet më të mëdha me jetën në xhungël

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve  dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka