Tatuazhi nxjerr zbuluar bashkëpunëtorin e Altin Drimadhës, dyshohet se është kreu i organizatës në trafikun e drogës

Tatuazhi nxjerr zbuluar bashkëpunëtorin e Altin Drimadhës, dyshohet se është kreu i organizatës në trafikun e drogës

1655295499_bb.JPG

Altin Drimadha është shqiptari i shpallur në kërkim pasi u kapën rreth 1000 kg kokainë, e paketuar me logon e Louis Vuitton. Përveç tij, i përfshirë është edhe një tjetër shqiptar që rezulton i përfshirë në disa krime në Australi.

Nga provat që disponojnë, autoritetet dyshojnë se shqiptari që del zbuluar nga tatuazhi, dyshohet të jetë kreu i organizatës me bazë në Australi. Në këtë moment dyshohet se shqiptari ka kaluar kufirin e Brazilit dhe ndodhet në Bolivi.


Lajmi kryesor:

Goditet grupi i shqiptarëve, trafikonin drogë nga Brazili në Belgjikë e Australi, kapet 1 ton kokainë! Në arrati Altin Drimadha! Në krye të organizatës, një tjetër shqiptar


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, Borrell: Gati për sanksione të reja