Tavë me bukë tosti dhe proshutë nga zonja Albana

Tavë me bukë tosti dhe proshutë

Përbërësit:

  • 12 feta bukë
  • 12 feta djathë tosti
  • 1 pako proshutë gjel deti FIX
  • Sallam parizier FIX
  • 250 gr djathë i butë i grirë
  • 4 kokrra vezë
  • 1 fç qumësht

Përgatitja:

Rrahim vezët me qumështin me pak kripë.I lyejmë fetat e bukës dhe i shtrojmë në tavë.

Kalojmë nga një fetë djathë tosti, sipër proshutën e prerë hollë dhe sërish djathë të grirë. Vendosim përsëri një shtresë me fetat e bukës, proshutë, djathë.

E vendosim tavën në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 20 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’