Tavë verore nga zonja Albana

Tavë verore

Përbërësit:

 • 2 qepë
 • 3 domate
 • ½ lgj salcë domate
 • 2 speca
 • 2 kunguj
 • 1 dorë bamje
 • 2-3 patëllxhanë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 1 filxhan vaj
 • Spec i kuq pluhur
 • Kripë, piper, rigon

Përgatitja:

Skuqim patëllxhanët, shtojmë bamjet,  dhe i largojmë në një letër kuzhne. Në një enë tjetër, shtojmë pak vaj, kaurdisim qepën, dhe më pas domatet. Shtojmë të gjitha erëzat sikurse edhe hudhrën, i lëmë të ziejnë pak dhe i bashkojmë me të gjitha perimet në një tenxhere. I lëmë dy minuta derisa të unfikohen shijet, i shtojmë në një tavë për pjekje në 180 gradë për 35 minuta. Më pas e lëmë të ftohet dhe është gati për servirje.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

‘Mosmirënjohëse’, Blero Muharremi ‘nuk kursehet’ kursehet për Afrona Dikën! Këngëtari i thotë të gjitha ish gruas

‘Mosmirënjohëse’, Blero Muharremi ‘nuk kursehet’ kursehet për Afrona Dikën! Këngëtari i thotë të gjitha ish gruas