Tavë vjeshtore me perime të stinës për 5 minuta nga zonja Albana

Tavë vjeshtore me perime

Përbërësit:

 • 2 kunguj
 • 2 patëllxhanë
 • 2 patate
 • 2 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 3 speca
 • 2 karrota
 • 2 domate
 • 1 spec djegës
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper
 • Erëza dhe bimë aromatike sipas dëshirës  

Përgatitja:

Presim të gjitha perimet në kubikë mesatare dhe i vendosim në një tas të madh ku shtojmë vaj ulliri, kripë, piper dhe erëza sipas dëshirës. I trazojmë mirë dhe më pas i vendosim perimet në një tavë balte duke shtuar pak ujë. E mbulojmë tavën me një letër pjekje të lagur dhe e vendosim në furrë në temperaturën 150 gradë duke i lenë perimet të gatuhen në proces termik. Në minutat e fundit e largojmë letrën e pjekjes dhe i lëmë perimet të marrin një ngjyrë të lehtë në sipërfaqe.  

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Rama në Vlorë, takim me asamblenë e PS-së

Rama në Vlorë, takim me asamblenë e PS-së