Të dënuarit në grevë, shkarkohet drejtori i burgut të Peqinit

Shkarkohet nga detyra drejtori i burgut te Peqinit, Bukurosh Mallutaj.

Drejtori është shkarkuar për shkak të mosmenaxhimit të situatës në këtë burg, ku shumë të dënuar janë në grevë për disa ditë me rradhë, duke refuzuar edhe ushqimin.

Lajmi i shkarkimit është konfirmuar nga vetë drejtori për Report Tv.

Si pasojë e grevës ka pasur edhe transferim të dënuarish në spitale, për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tyre shëndetësore.

Shkarkimi i Mallutajt nuk do të jetë lëvizja e vetme pasi pritet të ketë edhe ndëshkime të tjera për këtë situatë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Zani i Coles: 06/10/2020 13:12

    Bukuroshi vajti te drute...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit