Të dënuar për prostitucion dhe drogë, OFL u kërkon të plotësojnë formularin tre personave

Tre persona të dënuar në Itali për veprat penale 'shfrytëzim prostitucioni' dhe 'trafik të lëndëve narkotike' do të jenë të detyruar që brenda 48 orëve të plotësojnë formularin e deklarimeve të pasurisë, pasi dyshohet se e kanë vënë nëpërmjet veprimtarivë të paligjshme.

Sipas Operacionit Forca e Liggjit do të plotësojë formularin Lani Duleviç, banues në Berat dhe i dënuar në Itali për veprën penale 'shfrytëzim prostitucioni'. Andrea Dinga banues në Kuçovë, i dënuar në Itali po ashtu për veprën penale 'shfrytëzim prostitucioni'. Olgert Hoxha, banues në Kuçovë, i dënuar në Itali për veprën penale “trafikim i lëndëve narkotike”.

Të tre këta persona do të jenë të detyruar të përgjigjen me shkrim dhe në rast se pasuria e tyre nuk do të justifikohet atëherë do të sekuestrohet.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përditësimi i situatës me COVID/ Vijojnë shifrat e larta në Kosovë, 560 raste të reja dhe 14 viktima