Të gjithë drejt plazhit...hajdutët me sytë nga vilat e Gjirit të Lalzit/ Dyshohet se janë kosovarë

 Të gjithë drejt plazhit...hajdutët me sytë nga vilat e Gjirit të Lalzit/ Dyshohet se janë kosovarë

Gjatë tre ditëve të fundit, policia ka ndërmarrë një operacion për të identifikuar autorët e grabitjeve të banesave, e kryesisht në zonën bregdetare të Gjirit të Lalzit.

Burime pranë policisë bëjnë me dije se në një javë, vetëm në këtë zonë janë më shumë se 10 banesa të grabitura, ndërsa sendet me vlerë të marra prej andej kapin vlerën e miliona lekëve.

Vetëm në 3 banesa, sipas pronarëve të tyre, janë grabitur sende me vlerë e një shumë parash që shkon deri në 50 milionë të vjetra.

Policia ka dyshime se grupi i grabitësve funksionon me të paktën 4 persona, dy prej të cilëve dushohet të jenë shtetas kosovarë.

Burime pranë policisë bëjnë me dije se numri i grabitjeve të banesave në zonat bregdetare ka qenë i lartë.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • banor tek lura: 27/07/2019 23:40

  Pronarja e Lures eshte hajdute nuk investon fare per sigurine . Nuk ka lidhje fare me Perla Resort dhe Dulakun

  Përgjigju
 • BRSS: 27/07/2019 20:56

  TE GJITH ATA QE KAN VILA NE LALEZ I KAN BER ME PARA TE VJEDHURA DHE ME KORRUPSION PRANDAJ ATA QE I VJEDHIN I KAN HALLALL PO MBAS VJEDHJES KUR TE MBAROJN PUNE TJU VEN DHE DINAMITIN QE PO TE JEN BRENDA TE SHKOJN NE TE SEMES

  Përgjigju
 • Jani: 27/07/2019 14:13

  Vini roje o GOMERE, ,,,apo ju dhimbsen leket.....

  Përgjigju
 • Demo: 27/07/2019 12:55

  Amani se mos na vjedhin vilat e Sales e Metes se mesi i kane bere me djersen e ballit duke mos na lene din e iman ne

  Përgjigju
  • banor i Lures: 27/07/2019 23:35

   Nuk ia vlen te hedhesh leke tek lura , Pronaret e lures nuk investoje ne sigurine e banoreve. Ndryshe eshte tek perla resort dhe dylaku. Ia vlen te investosh

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat