Të shtëna me armë në 2 shkolla në Brazil, 3 viktima dhe 11 të plagosur

Të shtëna me armë në 2 shkolla në Brazil, 3 viktima dhe 11 të plagosur

Të paktën 3 persona u vranë dhe 11 të tjerë u plagosën të premten pasi një person i armatosur hapi zjarr në dy shkolla në shtetin brazilian të Espirito Santo.

CNN raporton se sulmet ndodhën në qytetin e vogël të Aracruz, 50 milje në veri të kryeqytetit, Vitoria.

Mediat e huaja, raportojnë se sulmuesi i dyshuar, i cili u pa në pamjet e sigurisë duke mbajtur një armë gjysmë automatike, i veshur me veshje ushtarake dhe një kapuç është arrestuar nga policia, raportojnë mediat e huaja.

Deri më tani nuk dihet identiteti i të dyshuarit, por mediat e huaja kanë raportuar se autori është një 16-vjeçar.

Guvernatori i Espirito Santo, Renato Casagrande, tha se sulmet ndodhën në shkollën Primo Bitti dhe në Qendrën Arsimore Praia de Coqueiral.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Historia e suksesit të Kim Petras

Historia e suksesit të Kim Petras