Të shtëna me armë zjarri në Berat, plagoset në lokal 36-vjeçari, arrestohet autori

Të shtëna me armë zjarri në Berat, plagoset në lokal 36-vjeçari, arrestohet autori

Foto ilustruese

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë pasdite në qytetin e Beratit. Një 36-vjeçar është plagosur në këmbë në ambientet e një lokali.

Policia njofton se ka arrestuar autorin 50-vjeçar me inicialet N.T. Sakaq, mësohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Burime bëjnë me dije se i plagosuri ka marrë ndihmë mjekësore në spital ndërsa gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë
Nga speciaistët e Seksionit për Krimet në Stacioni e Policisë Dimal, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit N.T., 50 vjeç, banues në fshatin Arrëz, Dimal, pasi në ambjentet e një lokali në lagjen "4 Shtatori", Dimal, për motive të dobëta, ka goditur me armë zjarri në këmbë shtetasin E.F., 36 vjeç, banues në Dyshnik, Berat.

Shtetasi i dëmtuar mori mjekim në Spiatalin Rajonal Berat, pa probleme për jetën dhe u largua për në banesë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kurti: Qasja e ndërkombëtarëve ndaj Kosovës dhe Serbisë s’mund të jetë e njëjtë! Beogradi s’është vend demokratik

Kurti: Qasja e ndërkombëtarëve ndaj Kosovës dhe Serbisë s’mund të jetë e njëjtë! Beogradi s’është vend demokratik