Të shtëna me armë zjarri në Orikum, plagoset me qytën e pistoletës 37-vjeçari në Vlorë! Policia vihet në ndjekje të dy makinave

VLORË- Një konflikt, i cili ka përfunduar në përdorimin e armëve të zjarrit, ka ndodhur në afërsi të Portit të Jahteve në Orikum të Vlorës, ku një 37-vjeçar me iniciale E.SH, ka mbetur i plagosur. Sipas burimeve sherri ka ndodhur në ambientet e një lokali, ku dy persona, dyshohet se janë konfliktuar mes njëri-tjetrit pas debateve, të cilat besohet se kanë nisur ditë më parë. 37-vjeçari i cili ka mbetur i plagosur me plagë në kokë, është transportuar në spital. Ai dyshohet se është goditur me qytën e pistoletës dhe sende të forta, pasi nuk ka asnjë plagë plumbi në trup.

Pasi ka marrë mjekimin në spital është shoqëruar në Komisariatin e policisë. Nga të njëjtat burime, konfirmohet se në vendngjarje janë gjendur edhe gëzhoja dhe sipas policisë është qëlluar me armë zjarri në ajër. Ndërkohë policia e Vlorës ka ngritur postobllok policor tek zona e Kalasë në Ujin e Ftohtë pasi dyshohet se autori apo autorët janë larguar. Mësohet se blutë e Vlorës janë vënë në ndjekje të dy makinave.

'Në afërsi të portit të jahteve, Orikum, dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit është dëmtuar dyshohet  me sende të forta nga persona ende të paidentifikuar, shtetasi E. Sh., 37 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se njëri prej personave të përfshirë në konflikt ka qëlluar një herë me armë zjarri në ajër. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit/ve. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.'- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Njoni: 23/11/2021 22:09

  Ja keshtu naboni na lajm se papun jemi ne . Deri neser mbasdite e shtyj mekete lajm. Se do shkijo jon kap sjon kap .. kush ka qen ai qe ekabo kete plagosje.. pastaj Do flej gjum . Ishall pasneser me kismet zoti do dali naj lajm tjeter.Në shqiptaret pa pun jena plus ca diskutojm ne kafe kto muhabet . Ka lezet kafe e llafe e muhabet sic na do zoti vet. .. kjo jet o daka. Jete bohet ne shqiperi jone amerik .se ne amerik do punosh 14 ore cdo dite . Kurse ne shqiperi kafeeeee llafeeeeee hyni ketu edoli atje …ky osht ushqimi I shqiptare.

  Përgjigju
  • Shoku: 24/11/2021 00:24

   Kur merr pjes ndonji familjar i ndonji pushtetari vetem iniciale ke ... per 2 jav sdo kesh anji nga keto ne burg

 • Sondazhi i ditës:

  Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Ukraina akuzon SHBA-në se po dëmton ekonominë duke nxitur panik për luftën