Atentat me armë zjarri në Vlorë, 36-vjeçari plagoset në lagjen 'Pavarësia'! U qëllua nga një 'Audi' teksa po ecte para pallatit! Dyshohet për hakmarrje (VIDEO)

Një atentat me armë zjarri kallashnikov ka ndodhur këtë mbrëmje në qytetin bregdetar të Vlorës ku për pasojë është plagosur një 36-vjeçar. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Diego Hanaj ka marrë plagë në dorë ndërsa është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore. Gjendja e tij raportohet jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrje.

Dinamika, i riu u qëllua teksa po ecte para pallatit
Burime për Report Tv bëjnë me dije se Diego Hanaj është qëlluar me armë zjarri nga një automjet 'Audi' teksa po hynte në pallatin ku jetonte pranë një supermarketi. Para se të qëllohej, i riu ka vrapuar pasi ka pikasur autorët që e prisnin. Këta të fundit e kanë qëlluar disa herë 36-vjeçarin i cili për fat të mirë ka marrë vetëm një plumb në dorë. Pasi është qëlluar, Hanaj ka ecur për disa metra në rrugë ndërsa kanë mbetur edhe njolla gjaku në vendngjarje për shkak të plagosjes.

Policia ngre pika kontrolli për të kapur autorin
Burime bëjnë me dije se policia ka ngritur disa pika kontrolli për të bërë të mundur kapjen e autorit ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të zbardhur të tjera detaje. Ende nuk dihen shkaqet e atentatit, ndërsa dyshohet për motive hakmarrje.

Pamje nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:44
Atentati në Vlorë, flet pronari i marketit pranë së cilin ndodhi ngjarja: Nuk ndihemi të rrezikuar

Duke ngjitur xhamin e thyer nga plumbat që nuk arritën të qëllonin Diego Hanaj, pronari i marketit pranë së cilit ndodhi atentati, tha se nuk ndihet i rrezikuar.

Duke folur për mediat ai tha se fatmirësisht gjatë ngjarjes, nga ku meti i plagosur i riu nuk ishte aksush në market.

"Nuk ka pasur njerëz në dyqan kur ndodhi ngjarja. Nuk ndihemi të rrezikuar, s'ka lidhje me ne.", tregoi ai.

Sic shihet edhe nga videoja ku flet pronari, xhami është i thyer, ndërsa ai po mundohet ta rikthej sadopak në gjendjen e mëparshme.

Ora 19:31
Zbardhet dinamika e atentatit, 36-vjeçari në Vlorë u qëllua nga një 'Audi' teksa po ecte pranë një supermarketi

1641408662_j.JPG

Report Tv ka zbardhur dinamikën e plagosjes me armë zjarri këtë mbrëmje në qytetin bregdetar të Vlorës. Burime për Report Tv bëjnë me dije se i riu Diego Hanaj është qëlluar nga një makinë 'Audi' teksa ecte pranë një supermarketi afër shtëpisë së tij.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gugu: 06/01/2022 04:31

  Kush eshte ky diego dhe armando arixhiu i njeh njeri?

  Përgjigju
 • Garidha: 06/01/2022 00:03

  Vlora ka mbaruar o shok, te ikesh naten me vrap. Policia me vk ne Vlore gjendet, pjanece e barkderra qe rrine neper lokale gjith naten e jo ne pune. Vec shikoni ca fytyra jane policet e Vlores e fol.

  Përgjigju
 • Loku: 05/01/2022 23:52

  Ska lidhje me ne thot ky kokre rrop***it po t kishe djalin cupen e vgl aty para duke loz o rrac**r do kishte lidhje pastaj?

  Përgjigju
 • Gripi: 05/01/2022 22:37

  Situate kaosi ne rendin publik, pasiguri ekstreme per jeten. Nuk ka te beje me be thote ai budallai i marketit. Ka te beje me te gjithe more djale, se nuk ja kane borxh jeten ketyre horrave njerezit e pafajshem qe jane ne punen e tyre. Reforme e thelle Jo, Veting ne polici Jo, situate me e mire rendi Jo. Ku calon puna??? Edhe ky drejtori i ri si pule frigoriferi duket, pa dinjitet, pa vendimarrje te pavarur. Kepit kokat o zoti drejtor qe policet podhte te bejne detyren.

  Përgjigju
 • Beni i 9 katceve: 05/01/2022 21:55

  Po ky arixhiu ca ka me camet aman nje cop dhjar kokra e rakut lepihet per ndo je god vodk cne ky rrenja me blind ky vjeth pula e misra ky nje cop rak do ej dhe kilerin ky do te pi ndo je viz gratis nga garidha kategori evgjitrish

  Përgjigju
  • Andarti shqipfoles: 06/01/2022 00:05

   Bravo! Sa me shume rracizem ndaj minoritetit rome. Sa me shume tensione etnike me komente percarese. Keshtu behet me e forte urrejtja e tyre ndaj shqiptareve dhe me e lehte qe te deklarohen si grek. Eshte taktike e sprovuar edhe ne Epirin e Jugut ne shekullin e 19-te.

  • Celo mezani: 05/01/2022 22:19

   Po ky mandi i nishtulles ca ka me camet ky brashnjari ky nje cop m,, kylonxhari i mbaruar pohajde arixhi se do ta gjesh vendin ngrle duke shar njerzit ky fshatar ilodhur i shartuar me evgjit ka dal hibrid fdhatar dukati me evgjit llonxhe u dhje rraca shwiptare dalin evgjitet e bejn si horra o moj vlore ku perfundove

 • Mjere: 05/01/2022 21:54

  Mjere ne ku po rrisim femijet.Valixhet sa me pare e mos rri po zhduku shqiptar…

  Përgjigju
 • Bobi: 05/01/2022 21:30

  E di un kush ka qedhuar armando arixhiu ujku i dukatit i mbajti leket e nje kaposhi e nje matke kshu kur i ben kullaro armando arixhiut ujku idukate ska kush shpwton nga armando killeri i vlores grabitsi .e i madh i qymeceve koteceve vjedhe tufash bagtish 2 thundrak 3 thundrak parkon blindin te stani embush bagazhin plot me gje te gjall e i jep me gjys cmini e keta ja fusen rroft dukati posht camet

  Përgjigju
 • Gledis: 05/01/2022 20:47

  Gledis Nano futi fshesen drejtorave se i ke te zhytur der ne fyt.Jan te lidhur me kriminelet nga jugu ne veri.!a se kupton kaq gje apo ku esht gjurma..ujku para syve

  Përgjigju
 • Ciao: 05/01/2022 20:05

  Me sa kuotohet një vrasje nesër?

  Përgjigju
 • Policia qe duam: 05/01/2022 19:58

  Ore do marrin masa kta se po vriten njerzit si mizat.policia esht me pushime…zoti nano ben mbledhje jep afate,as e pherdh njeri!

  Përgjigju
  • Ariu: 05/01/2022 20:37

   Nano është një i paaftë o shoku! Ska as nder. U betua kur mori detyrën por lesht e currit po bën.

 • Kontigjenti: 05/01/2022 19:42

  O plera duhet krehje dite per dite Kontigjenteve, qe rrine lagjeve pa pune e drogaxhinjeve e kriminelave Qe sillen si biznesmen dhe mbajne nga mbrapa 100 ushtare Dhe sdine c'bejne nga krenaria e " kapos" Se i mbron ai cfardo te bejne! Duhet kontrolle banesash me thyerje Pa respekt te kriminelave cdo dite e nate Cdo fshat e qytet. Ndryshe do tiu vrasin dhe ju pushtetaret ndonje dite Sdo jete e larget... Dhe uroj shume ne fakt. Se spo beni asgje per kete popull, thjeshte show ne tv Me drejtora policie me mjeker e veshje ekstravagande snob, duke be xhiro me range rover pa lidhje kot verdalle.. Sa me thene qe po kalon shefi!!! Po rend dhe siguri zero. I keni mes tiranes me arme ne brez cdo lagje patrullojne Dhe kontrollojne lagjet me droge dhe mbrojne dhe kapot Qe rrine neper zonat e tyre! Shteti ka vdekur ka 30 vjet. Nderkohe policia rrin ben sehir, thjeshte pret kush po i fal ndonje 100 leksh.

  Përgjigju
  • Endri: 06/01/2022 00:05

   Ke te drejt qe vetem xhiro me makine e te hane peshk qe nga ata qe i mbajne me leke o Gledis po policie vlores i di te gjitha vrasjet dhe nuk bene gje se kane mare leket qe nga ai maskarai qe eshte ne burge leard cela qe ishte drejtore qe iqte kamerat e deri tek i fundit ne vlore vetem mulosmeni e bene qe i beri te gjithe gangot spiuna turp

 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Arrestohet 53-vjeçari shqiptar në Greqi, tentoi të përdhunonte punonjësen që i pastroi shtëpinë

Arrestohet 53-vjeçari shqiptar në Greqi, tentoi të përdhunonte punonjësen që i pastroi shtëpinë