Të shtënat me armë drejt lokalit të efektivit në Shkodër, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët

Foto nga vendi i ngjarjes

1608717681_1608670200shkoder1.jpg

Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët që kanë qëlluar mbrëmë me armë në drejtim të lokalit të efektivit të 'Shqiponjave', Albert Pjetri.

Në kërkim janë R. P., O. P., B. P. dhe M. Sh.

Njoftimi i policisë:

Identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në fshatin Dobraç, ku disa shtetas kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit A. P.

Nga strukturat e DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, falë veprimeve të shpejta hetimore u identifikuan dhe u shpallën në kërkim shtetasit:

R. P., O. P., B. P. dhe M. Sh.

Shpallja në kërkim e këtyre shtetasve u bë pasi mbrëmjen e djeshme dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të lokalit të shtetasit A. P., banues në fshatin Dobraç, Shkodër.

Vijon puna intensive për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Lajmi kryesor:

Të shtënat drejt lokalit të efektivit në Shkodër, identifikohen autorët! Vlash Pjetri: Kemi punuar me djersën e ballit! Dyshojmë se sulmi u bë prej detyrës së vëllait


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nga rekordet te nota e lartë, Broja 'çmend' Premier League: Goli në minutën e 98 ishte si një grusht në stomak