E shtuna për plazh? Moti ka surpriza sot në disa zona

Moti i kthjellët mbizotëron në të gjithë vendin deri në orët e pasdites kur në zonat Veri-verilindore dhe Juglindore vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë rrebeshe shiu. Mbrëmja dhe nata ri-kthejnë sërish kthjellimet në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por ulen me 2 gradë në mesditë duke u luhatur nga 18°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor - duke krijuar brigjet detare dallgëzim i ulët

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fier/ Humb kontrollin e makinës, plagoset rëndë 27-vjeçari