'Të vijojmë me fitoret', Shehi ndez derbin kundër Partizanit! Mehmeti premton: Tirana nuk e feston as këtë javë titullin

Derbi përmban gjithmonë emocione të shtuara, por këtë herë Partizani-Tirana, që luhet të shtunën në orën 19:45 në ‘Elbasan Arena’, mund të vulosë përfundimisht edhe titullin kampion në Superligë. Kjo pasi Tiranës i mjafton fitorja për të gëzuar titullin e 26 dhe nëse ndodh kundër rivalit historik kënaqësia është e dyfishtë. Për këto arsye tifozët bardheblu janë bërë gati për festë edhe pse e njëjta gjë ka dështuar në javët e fundit.

“Kurrsesi s’duhet të mendojmë festën. Nesër është një kampionat tjetër. Në përballjet tona me rivalin tonë historik, që është shumë e rëndësishme në psikologjinë e skuadrës, jemi dy fitore dhe një barazim. Shpresoj që me këtë ecuri të vazhdojmë dhe të shtunën,”-tha Orges Shehi, trajner i Tiranës.

“Mendoj se ka ndeshje tjera për të dalë kampion Tirana, pas kësaj. Këtu kemi lojtarë kampion, por edhe lojtarë të rinj që s’e kanë provuar derbin. Është një miks në aspektin spikologjik. Megjithatë skuadra është në një moment pozitiv përsa i përket aspektit psikologjik dhe fizik kështu që shpresojmë të fitojmë nesër,”-u shpreh Dritan Mehmeti, trajner i Partizanit.

Partizani-Tirana është derbi i katërt për këtë sezon dhe Partizani ka dy arsye të forta për t’ia dalë. E para sepse këtë sezon s’e ka fituar asnjëherë dhe e dyta sepse lufton për Kupat e Europës.

 

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot