Tekat e motit, Erseka përmbytet nga breshëri, grupet e punës nesër në terren për evidentimin e dëmeve

Këtë pasdite Erseka dhe rrethinat e saj janë përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe breshrit.

Kryesisht zonat që më së shumti janë prekur nga breshëri janë rrëzë malit të Gramozit, në Rehovë, Starje dhe Prodan.

Breshëri siç raportojnë banorët zgjati deri në 20 minuta dhe po sipas tyre mendohet të ketë bërë dëme në drufrutorë.

Do të jenë grupet e punës që do të zbresin në terren ditën e hënë për të evidentuar dëmet.
 

G.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Po pastaj?: 23/06/2024 19:38

    Sa kot, grupe pune te evidentojne demet. E po pastaj? Ja i evidentuan, ja ka deme ne drufrutore, ja ka deme ne grure nese nuk eshte korur, ja ka demtime ne vreshta psh. etj. edhe? Do marrin ndonje leke? A i kane siguruar te mbjellat nga kushtet atmosferike? Nese po, nuk shkojne grupet e punes por inspetoret e kompanise se sigurimit. Do ju jape ndonje leke bashkia e Ersekes? Nje mut, nuk paguajne dot as pagat e administrates dhe energjine elektrike. jo me te ndihmojne te demtuarit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë

Shefja e Onkologjikut: Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë