Telefonatë Biden-Meloni: E rëndësishme të vazhdojmë mbështetjen për Ukrainën

Telefonatë Biden-Meloni: E rëndësishme të vazhdojmë mbështetjen për Ukrainën


Në thirrjen telefonike të urimit të Joe Biden me kryeministren e re Giorgia Meloni, të dy udhëheqësit "nënvizuan marrëdhëniet e forta midis Shteteve të Bashkuara dhe Italisë dhe shprehën gatishmërinë e tyre për të punuar së bashku në aleancën transatlantike për të përballuar sfidat e përbashkëta".

Të dy gjithashtu "diskutuan angazhimin e tyre për të vazhduar ofrimin e ndihmës për Ukrainën, për të mbajtur Rusinë përgjegjëse për agresionin e saj, për të adresuar sfidat e paraqitura nga Kina dhe për të siguruar burime të qëndrueshme dhe të përballueshme të energjisë".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Rrezik i lartë i konfliktit botëror, ka plane që Ukraina të përdorë ‘bombë të pistë’


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk shikoj të akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk shikoj të akuzohet për diçka konkrete