Tema: Një shembull ulëritës që tregon se si Rama i ka ‘kapur’ të gjitha mediat në Shqipëri

Tema: Një shembull ulëritës që tregon se si Rama i ka ‘kapur’ të gjitha mediat në Shqipëri

Prej javësh Shqipëria është pushtuar nga ethet e përgjimeve.

PD ka hedhur në treg nëpërmjet një gazetari gjerman të “Bild”, disa përgjime të siguruara nga prokurorët kamikazë që janë përdorur politikisht për vite me radhë.

Dhe normalisht, nuk ka mbetur asnjë media pa i botuar, e majtë apo e djathtë qoftë.

Sot, Shqiptarja.com ka botuar disa përgjime që përfshijnë presidentin Ilir Meta, biznesnemë e gazetarë, që përdornin një person tashmë të dënuar, për të blerë vota.

Në biseda dilte edhe gazetari Artur Zheji.

Përgjimet, janë po aq të rënda, në mos edhe më shumë, pasi kemi përfshirjen e presidentit që kërkon 200 mijë euro, se sa ato të Durrësit dhe të Dibrës.

Por, çuditërisht, për këto përgjime nuk ka folur asnjë media.

Nuk ka asnjë reagim apo qoftë edhe koment.

E kanë qepur të gjithë gojën, a thua përgjimet e publikuara nga një media shqiptare, nuk janë për t’u marrë në konsideratë, njësoj si ato të “Bildit”.

Është një shembull ulëritës, që tregon edhe njëherë hipokrizinë e atyre që ankohen nga mëngjesi në darkë, se mediat janë kapur nga Edi Rama.

Rasti i fundit tregon në fakt, se kush i ka kapur në të vërtetë mediat, të cilat nuk bëjnë as gëk as mëk kur në lojë është Ilir Meta. /TemA

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lefteri: 22/06/2019 00:28

  ketu LUHEN disa MILJONA per FUSHATE elettorale eshtjaTahiri gjate pergjimi te habilajve keta te fundit diskutoheshe per MILJONA

  Përgjigju
 • Kasem rexhep hajdar leka kasap [ kepi]: 21/06/2019 23:38

  Po çfar medja kemi për kto lloi skandalesh as një fjal e pa besushme çfar medje. Kjo tregon që medja është pjes e kriminelve e më keq se kriminelët. Shkëlyhen me lëpi ndonjë kock medje leshi .

  Përgjigju
 • italia: 21/06/2019 23:20

  carlo sei grande.ta kemi nje borxh te te bejme nje perkujtimore ne shqiperi!!po erdha ne tirane do te ta jap i kafe;) vetem me ty nuk e kruajn dot shpellaret.dikur i kane vene zjarr gazetave qe kan pas kunder fundrrinat

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

DOKUMENTET/ Oligarku i Berishës apo i Ramës? Ja si i lavdëronte Berisha dy firmat e oligarkut rus kur në 2007 zbarkuan në Shqipëri

DOKUMENTET/ Oligarku i Berishës apo i Ramës? Ja si i lavdëronte Berisha dy firmat e oligarkut rus kur në 2007 zbarkuan në Shqipëri