Dardha zgjohet nën 'petkun' e bardhë të dëborës, temperaturat në ulje në vend (VIDEO)

KORÇË- Temperaturat e ulëta në vend kanë sjellë edhe reshjet e para të dëborës në juglindje të vendit. Fshati turistik i Dardhës në Korçë është zgjuar mëngjesin e sotëm nën e petkun e bardhë të dëborës.

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe dëbora pritet të zbresë pas pak ditesh në zonat e ulëta.

Dardha është një fshat turistik që vizitohet në çdo stinë të vitit nga turistë të shumtë vendas dhe të huaj. 

m.v./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga e hëna duhet leje për të dalë nga shtëpia, a është ky një vendim i duhur i qeverisë?

Komento