Temperaturat ulen në mëngjes por rriten në mesditë, shikoni parashikimin e motit për sot 

Foto ilustruese

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash dominojnë motin gjatë paradites. Por mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare dhe me pas gjithë territori do përfshihet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë  duke luhatur velerat ditore nga -2°C  deri në 19°C.  

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar dallgëzim  i ulët.

Rajoni dhe Europa; Vranësira dhe shira të rrëmbyeshëm dominojnë motin në Gadishullin Iberik dhe Britaninë e Madhe,  por  më rreshje dëbore vijon Europa Lindore. Ndërsa kthjellimet dominojnë Rajonin e Mesdheut, Europën Qëndrore dhe Veriore.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zbulohet kush është kamikazi i BMW që 'fluturoi' me 150 km/orë te TVSH dhe desh i mori jetën 2 kalimtarëve