‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë (EMRI)

‘Tempulli’/ Arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim, shkon në 95 numri i të arrestuarve në Tiranë (EMRI)

Pamje nga operacioni 'Tempulli', foto arkiv

TIRANË- Një 26-vjeçar është vënë në pranga në kuadër të megaoperacionit të koduar ‘Tempulli’ duke e çuar në 96 numrin e të arrestuarve në Tiranë. Bëhet fjalë për një 26-vjeçarin Donaldo Gjanaj, për të cilin gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". Me arrestimit e tij,, numri i të ndaluarve për qytetin e Tiranës ka shkuar në 95.

Në kuadër të megaoperacionit të nisur prej 14 shtatorit 2023 deri tani janë arrestuar rreth 240 persona në mbarë vendin për shpërndarje drogash pranë shkollave dhe lokaleve të frekuentuara nga të rinjtë. 23 grupe kriminale u shkatërruan në megaoperacioni i zhvilluar në 5 qarqe të ndryshme të vendit, Tiranë, Durrës, Korçë, Vlorë dhe Elbasan.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia

Vrasja në Laknas të Tiranës, ja çfarë thotë policia