‘Tempulli’/ Shiste drogë në zona të ndryshme të qytetit të Beratit, pranga 45-vjeçarit

BERAT- Operacioni 'Tempulli' goditi edhe në qytetin e Beratit. Një 45-vjeçar përfundoi në pranga në lagjen “22- Tetori”. Ai shiste heroinë në zona të ndryshme të qytetit të Beratit.

Bledar Pupulake u arrestua në flagrancë me disa doza heroine dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e tyre.

Ditën e djeshme, në kuadër të megaoperacionit "Tempulli", Policia e Beratit vuri në pranga 2 shpërndarës të tjerë droge.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?