Tension te Tirana pas humbjes së Kupës, lojtarët përplasen në dhomat e zhveshjes

Foto ilustruese

TIRANË- Edhe pse u rikthye tek titulli kampion pas 11 vitesh dhe festoi me trofe 100-vjetorin  humbja në finalen e Kupës ndaj Teutës ka sjellë  tension tek Tirana. Në dhomat e zhveshjes pas ndeshjes finale të luajtur në Air Albania ka pasur përplasje mes futbollistëve bardheblu.

Protagonist ka qënë sulmuesi anglez Majkëll Ngo i cili është kapur fillimisht verbalisht me portierin Ilion Lika dhe Erando Karabecin dhe më pas situata ka precipituar. Futbollistë të tjerë dhe stafi kanë ndërhyrë për të qetësuar gjakrat. Si duket humbja e Kupës dhe mundesisë për të bërë dopietë trofesh nuk është kapërdirë lehtë në ambientin bardheblu. Të kontaktuar nga Report Tv zyrtarë të klubit pranojnë qe ka pasur debat në dhomat e zhveshjes por thonë që ka ardhur si pasojë e nervave të lojës dhe humbjes.

Më pas  sqarojnë se ngjarjet që ndodhin në klubin Tirana zmadhohen nga ata që nuk u pëlqeu që ekipi u shpall kampion dhe e bëjnë dicka të tillë për të prishur qetësinë në ekip. Tirana e mbylli këtë sezon me titullin kampion dhe tashmë mendon për merkaton dhe pjesmarrjen në Champions League./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?

Komento

Komente

  • jola: 04/08/2020 13:02

    kta jane si bq vetem zihen si k u r va

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nga ish- drejtor policie, te gazetar e bashkëpunëtorët e afërt të Bashës, zbulohet lista e kandidatëve të PD në Qarkun Durrës