Tensione në protestë, protestuesit përplasen me policinë, thirrje në korr: Lleshaj jep dorëheqjen

Prej disa minutash vijojnë tensionet në protestën para Ministrisë së Brendshme, ku protestuesit tentojnë të hyjnë brenda ambienteve të ministrisë , por nuk lejohen nga policia, e cila është vendosur si vijë mburojë mes institucionit dhe protestuesve. Ndërkohë që vijojnë thirrjet në korr që ministri Sandër Lleshaj të jap dorëheqjen.


Lajmi kryesor:

Mbi 4 orë protestë te Ministria e Brendshme e Kryeministria! U vihet flaka pemëve të Krishtlindjeve, sulmohen institucionet dhe shkatërrohen zbukurimet! Disa qytetarë marshim paqësor gjatë orës policore


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Me fishekzjarrë, valle e këngë, Kroacia hap urën e re që bashkon territorin e saj